Nedelja, 15.06.2025. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Dvojica osumnjičenih za uništavanje traktora kod Pionirskog parka priznala krivicu

Палата правде у Београду (Фото А. Васиљевић)

U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušana su četvorica osumnjičenih da su izvršili krivično delo Nasilničko ponašanje na sportskoj priredbi ili javnom skupu u noći između 14. i 15. marta od kojih su dvojica zaključili sporazume o priznanju krivice, a dvojica su puštena na slobodu zbog nedostatka dokaza.

A. D. (21) i A.T. (21) su nakon saslušanja zaključili sa VJT u Beogradu sporazume o priznanju navedenog krivičnog dela.

A.D. je priznao krivično delo za uslovnu kaznu zatvora od šest meseci s rokom provere od dve godine i novčanu kaznu od 30.000 dinara, saopštilo je Više javno tužilaštvo u Beogradu, prenosi Tanjug.

On je priznao da je u noći između 14. i 15. marta između 23 časa i 00:15 časova za vreme održavanja prijavljenog javnog okupljanja na prostoru između Doma Narodne skupštine i zgrade Predsedništva Republike Srbije došao do traktora koji je bio parkiran u blizini Pionirskog parka, pa je uzeo metalnu šipku i bacio je na vetrobransko staklo traktora, usled čega je staklo puklo.

Nakon toga je seo u traktor, koji je prethodno bio startovan, pa ga je vozio do Takovske ulice gde je zaustavljen od strane policijskih službenika.

A.T. je priznao krivično delo za uslovnu kaznu zatvora od četiri meseca zatvora s rokom provere od godinu dana i novčanu kaznu od 30.000 dinara.

On je priznao da je 15. marta između 19 i 20 časova za vreme održavanja prijavljenog javnog okupljanja na prostoru između Doma Narodne skupštine i zgrade Predsedništva Republike Srbije došao do traktora koji je bio parkiran u blizini Pionirskog parka pa je rukama vukao retrovizor traktora u nameri da ga polomi i rukama lomio delove parkiranih traktora.

Sporazumi o priznanju krivičnog dela će biti predati sudiji za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu radi odlučivanja o potvrđivanju.

Tužilaštvo je nakon saslušanja ukinulo zadržavanje prema D.M. (28) i D.C. (35) zbog nedostatka dokaza da su izvršili navedeno krivično delo, dok će još jedno lice biti saslušano kada bude dostupno pravosudnim organima Srbije.

Komentari3
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Blagoje
Priznali su delo, nagodiće se sa tužilaštvom, ali zaslužuju mnogo višu kaznu. Mladi su, nadam se da je ovo kraj njihove nasilničke karijere.
Mik
Sta da rade kad su krivi
Milovan
Pa kakva je to kazna 250 eura,?? A on napravio štetu 1000 eura. Pa dali ove sudije imaju mozak.??

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.

Овај веб сајт користи колачиће

Сајт politika.rs користи колачиће у циљу унапређења услуга које пружа. Прикупљамо искључиво основне податке који су неопходни за прилагођавање садржаја и огласа, надзор рада сајта и апликације. Подаци о навикама и потребама корисника строго су заштићени. Даљим коришћењем сајта politika.rs подразумева се да сте сагласни са употребом колачића.