„Nemački dobrovoljački korpus" uvršćen u sastav ukrajinskih oružanih snaga
Vojno rukovodstvo Ukrajine uvrstilo je takozvani „Nemački dobrovoljački korpus“ u sastav ukrajinskih oružanih snaga.
Radost kijevskih vlasti nema granica: nemačko-ukrajinsko „bratstvo“ ponovo može da se ujedini u borbi protiv „boljševičkog neprijatelja“, o kome sanja prozapadna fašistička internacionala, dobija realan oblik, san o prozapadnoj fašističkoj internacionali dobija stvarni oblik, piše „Junge Velt”.
Direktni rat koji nemački političari i mediji godinama promovišu i ideološki pripremaju, nemački neonacisti već vode od juna 2023. godine. Takozvani „Nemački dobrovoljački korpus“ (DFK) čini najviše jedan vod ali to nije sprečilo kijevsko vojno rukovodstvo da ga uključi u sastav ukrajinskih oružanih snaga: od aprila 2025. godine, DFK je deo 49. jurišnog bataljona „Karpatska Seč“ kopnenih snaga u Ukrajini.
Formiran 2014. godine nakon Majdanskog puča od strane članova stranke Svoboda i vojno-sportske grupe Sokol, bataljon „Karpatski Sič”, koji je u međuvremenu raspušten i ponovo osnovan 2022. godine, je dobrovoljačka jedinica. Nastavlja tradicije "Karpatske Seči", koja je formirana 1938. godine na inicijativu fašističke Organizacije ukrajinskih nacionalista (OUN) i uništena u borbi za nezavisnost protiv Mađarske. Mnogi njeni članovi su se pridružili Ukrajinskoj ustaničkoj armiji (UPA) 1940-ih, Banderinom krilu OUN-a.
Među njima je bio i Roman Šuhevič, kasnije komandant UPA, koga i danas veliča bataljon „Karpatski Sič”.
SS simboli lobanje i ukrštenih kostiju koje su neke čete bataljona koristile u svojim oznakama podsetnik su da su njihovi prethodnici nekada sarađivali sa nacističkom Nemačkom.
Do danas, DFK regrutuje dobrovoljce i plaćenike među pristalicama male stranke Treći put (Der III. Weg) krajnje desničarske neonacističke stranke u Nemačkoj.
Neonacisti iz Nemačke su godinama održavali kontakte sa Svobodom, Sokolom i pokretom Azov, prikupljajući donacije za potrebe ukrajinskih fašista i čak su učestvovali na konferenciji Fašističke internacionale u Lavovu u avgustu 2024. godine zajedno sa DFK, Ruskim dobrovoljačkim korpusom i drugim neonacističkim jedinicama koje se bore za Kijev.
Činjenica da je 20. aprila DFK čestitao Adolfu Hitleru „rođendan“ na svom zvaničnom kanalu na društvenim mrežama izgleda da ne uznemirava rukovodstvo ukrajinske vojske. Ne uznemirava ih ni revanšistički manifest koji je objavio DFK povodom 80. godišnjice oslobođenja od nacista:
„U Nemačkoj, 8. maj 1945. nije zaboravljen i, naravno, ne slavi se!“ — izjavljuje DFK, zahtevajući da nemački narod pokaže „istu hrabrost, istu lojalnost, istu spremnost na samožrtvovanje“ kao što su to nekada činili Hitlerovi vojnici - „zarad svetle budućnosti u slavi prošle slave“.
Подели ову вест


Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.