Jačanje saradnje u oblasti nauke Srbije i Kine: poseta inovativnoj kompaniji Aerofugia
ČENGDUU – Zvaničnici Ministarstva nauke i Skupštine Srbije danas su tokom zvanične posete Kini u gradu Čengduu posetili kompaniju „Aerofugia” - jednu od vodećih kineskih kompanija u oblasti naprednih tehnologija, urbane vazdušne mobilnosti i bespilotnih letelica.
„Srbija želi da prati svetske trendove u razvoju visoke tehnologije, a ova poseta otvara vrata za potencijalnu saradnju i transfer znanja”, rekla je državna sekretarka u Ministarstvu nauke, tehnološkog razvoja i inovacija Marija Gnjatović koja je kompaniju posetila zajedno sa posebnim savetnikom u Ministarstvu Jovanom Milićem i predsednicom Odbora za spoljne poslove parlamenta Marinom Raguš.
Gnjatović je istakla značaj saradnje Srbije i kineskih kompanija zarad transfera znanja i napretka na polju inovacija i ocenila da je 'Aerofugia' izuzetan primer spoja nauke, inovacija i industrije.
„Aerofugia” igra ključnu ulogu u razvoju inovativnih rešenja za avio-industriju, doprinoseći poboljšanju bezbednosti i efikasnosti letova.
Zahvaljujući naprednim tehnologijama koje razvija, ona doprinosi održivom razvoju i modernizaciji vazdušnog saobraćaja širom sveta. Delegacija Ministarstva nauke u Kini boravi tri dana povodom učešća na Konferenciji „Pojas i put”, prenosi Tanjug.
Подели ову вест

Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.