Petak, 11.07.2025. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Delegacija Pokrajinske vlade na prijemu u Tokiju povodom učešća na „Ekspo 2025”

У Амбасади Србије у Токију је одржан пријем (Фото/ Танјуг/ Влада АП Војводине / Андреј Пап)

TOKIO – U Ambasadi Srbije u Tokiju danas je održan prijem povodom učešća delegacije Pokrajinske vlade na Svetskoj izložbi „Ekspo 2025” u Osaki tokom kojeg su zvanično predstavljeni privredni, kulturni i turistički potencijali AP Vojvodine. Predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković istakla je da je učešće na Ekspu značajna prilika za afirmaciju AP Vojvodine i Srbije, kao i za unapređenje odnosa sa Japanom.

„Uverena sam da će Ekspo u Osaki, kao i predstojeći Ekspo u Beogradu 2027. godine, biti prilika da svet upozna sve potencijale, lepote naše zemlje i srdačnost našeg naroda. Vidimo se u Beogradu 2027. godine!”, rekla je Gojković.

Ona je naglasila da AP Vojvodina, pored ekonomskog, poseduje izuzetan potencijal u kulturi, turizmu, poljoprivredi i vinogradarstvu, i pozvala turiste i privrednike iz Japana da posete našu zemlju i Pokrajinu, saopšteno je iz Pokrajinske vlade.

Kako je istakla Gojkovićeva, Srbija i Japan imaju dugu tradiciju prijateljskih odnosa, a ovakvi događaji doprinose njihovom dodatnom jačanju.

Gojkovićeva je pozvala sve da posete srpski paviljon u Osaki i lično se uvere u poslovne i investicione prednosti pokrajine, kao i u potencijale cele Srbije.

Prijemu je prisustvovao i ministar za ekonomsku bezbednost Japana Minoru Kiući, koji je i generalni sekretar Parlamentarne lige prijateljstva Japan-Srbija i ocenio da prisustvo delegacije Pokrajinske vlade u Tokiju, predstavlja jasnu poruku da između Srbije i Japana postoji duboko poverenje i veliki potencijal za saradnju u budućnosti.

On je istakao da su mogućnosti za saradnju velike, pre svega u oblastima poljoprivrede, autoindustrije, informacionih tehnologija, obrazovanja.

 „Ovaj susret predstavlja naše zajedničko nastojanje da izgradimo novi temelj saradnje za budućnost naših zemalja. Istinsko prijateljstvo nastaje kroz susrete i dijalog, postepeno sticanje poverenja kao i kroz zajedničke projekte. Hajde da zajedno, još snažnije, učvrstimo prijateljstvo i da izgradimo nove mostove saradnje – preko reka, kultura i kontinenata”, poručio je ministar Kiući.

Prijemu su prisustvovali pokrajinski sekretar za privredu i turizam Nenad Ivanišević, pokrajinski sekretar za regionalni razvoj, međuregionalnu saradnju i lokalnu samoupravu Aleksandar Sofić, predsednik Privredne komore Vojvodine Vladimir Gak, ambasador Srbije u Japanu Aleksandra Kovač i predsednik Društva Japan—Srbija Toši Cunozaki, prenosi Tanjug.

Komentari1
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Бранислав Станојловић
Покрајине не би смеле да имају "владе"! Земља је ЈЕДНА!

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.

Овај веб сајт користи колачиће

Сајт politika.rs користи колачиће у циљу унапређења услуга које пружа. Прикупљамо искључиво основне податке који су неопходни за прилагођавање садржаја и огласа, надзор рада сајта и апликације. Подаци о навикама и потребама корисника строго су заштићени. Даљим коришћењем сајта politika.rs подразумева се да сте сагласни са употребом колачића.