Nedelja, 13.07.2025. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Bez optužnice za senatora koji je izazvao nerede na konferenciji Kristi Noem

Кристи Ноем (EPA-EFE/DAREK DELMANOWICZ)

Trenutno nema planova za podizanje optužnice protiv američkog senatora Aleksa Padilje nakon što je danas nasilno udaljen sa konferencije za novinare koju je održala ministarka za unutrašnju bezbednost Kristi Noem u Los Anđelesu, rekla su za Si-En-En dva izvora iz policije.

Dok je Noem držala govor, Padilja joj je dovikivao pitanja, a pripadnici obezbeđenja su ga obuzdali i izgurali su ga iz prostorije, ali je on nastavio da dovikuje komentare vezano za tekuće deportacije migranata za SAD.

Neimenovani izvor je za Si-En-En rekao da je Padilja zatim izveden u hodnik, gde su ga policajci fizički gurnuli na zemlju, a lisice su mu stavili uniformisani policajci FBI.

Njegov kabinet saopštio je da se Padilja ne nalazi u pritvoru i da se trenutno nalazi u Los Anđelesu, gde nastavlja sa dužnostima.

Padilja je ranije kritikovao postupke predsednika SAD Donalda Trampa  nakon raspoređivanja vojske u Južnoj Kaliforniji kao odgovor na protese protiv racija i deportacija migranata.

Tramp je poslao oko 700 američkih marinaca i 4.000 pripadnika Nacionalne garde u Los Anđeles, rekavši da su potrebni za podršku imigracionim racijama, nakon što su u gradu počeli protesti protiv deportacija.

Do sada je nekoliko ljudi optuženo za krivična dela, uključujući posedovanje Molotovljevog koktela i napad na policiju.

 
Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.

Овај веб сајт користи колачиће

Сајт politika.rs користи колачиће у циљу унапређења услуга које пружа. Прикупљамо искључиво основне податке који су неопходни за прилагођавање садржаја и огласа, надзор рада сајта и апликације. Подаци о навикама и потребама корисника строго су заштићени. Даљим коришћењем сајта politika.rs подразумева се да сте сагласни са употребом колачића.