Petak, 18.07.2025. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Iran upozorio SAD, Britaniju i Francusku da su njihovi brodovi u regionu meta napada

(Фото Фрипик)

Iran je danas upozorio Sjedinjene Države, Ujedinjeno Kraljevstvo i Francusku da će njihove baze i brodovi u regionu biti meta budu učestvovali u zaustavljanju napada Teherana na Izrael, preneli su danas iranski državni mediji.

Pozivajući se na izvor upoznat sa planovima iranske vojne komande iranska novinska agencija Fars je prenela da Iran planira da napadne američke vojne baze na Bliskom istoku, preneo je Rojters.

Nakon izraelskih napada na Teheran Pentagon je premestio dva američka razarača ka istočnom Mediteranu zbog moguće odmazde Irana, preneo je portal Politiko, pozivajući se na neimenovane izvore koji tvrde da su ovi brodovi, koji su sposobni da se brane od balističkih i krstarećih raketa, odranije bili u regionu.

Oni pružaju dodatnu bezbednost za američku imovinu koja se već nalazi na Bliskom istoku, a mogli bi da pruže podršku Izraelu da odbije iranske raketne napade, ukazali su izvori Politika.

 
Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.

Овај веб сајт користи колачиће

Сајт politika.rs користи колачиће у циљу унапређења услуга које пружа. Прикупљамо искључиво основне податке који су неопходни за прилагођавање садржаја и огласа, надзор рада сајта и апликације. Подаци о навикама и потребама корисника строго су заштићени. Даљим коришћењем сајта politika.rs подразумева се да сте сагласни са употребом колачића.