Rute smatra da je u redu što je Tramp objavio njegovu SMS poruku u kojoj ga hvali
Generalni sekretar NATO-a Mark Rute izjavio je danas da mu je "potpuno u redu" to što je predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp javno objavio privatnu SMS poruku koju mu je poslao u kojoj ga hvali zbog pritiska na saveznice da troše više na odbranu.
"Sve što sam napisao u toj poruci su činjenice i nemam problem da bude objavljeno", rekao je Rute po dolasku na samit NATO-a u Hagu, tvrdeći da ne oseća stid zbog objavljivanja poruke u kojoj se, kako piše Si-En-En, "ulizuje" Trampu.
U poruci objavljenoj na platformi "Trut Soušl", Rute je poručio Trampu da će "Evropa konačno početi da plaća - kako i treba" zahvaljujući njegovom pritisku i poželeo mu je bezbedan put na samit.
"Postići ćete nešto što nijedan američki predsednik decenijama nije mogao. Evropa će platiti na pravi način, kao što bi i trebalo, i to će biti vaša pobeda", napisao je Rute.
On je takođe stao i iza svoje ranije čestitke Trampu za, kako je naveo, "odlučnu akciju" u nedavnim američkim napadima na Iran, uprkos medijskim izveštajima da je šteta po iranski nuklearni program ograničena.
"I dalje smatram da su ti napadi bili izuzetni", naglasio je generalni sekretar, prenosi Tanjug.
Подели ову вест

Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.