Četvrtak, 30.06.2022. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Na „Marakanu” došlo više od 15.000 gledalaca

Голман Даниловић руши Оумаруа Фото Ж. Јовановић

U najlošijoj sezoni u istoriji Crvene zvezde, na oproštajnom meču na „Marakani” okupilo se više od 15.000 među kojima je bilo i skoro 1.000 veoma bučnih pristalica beogradskog Rada. Ambijent na našem najvećem stadionu je bio sjajan, kao da se igrala neka evropska utakmica a ne malte ne beznačajni prvenstveni meč. Apeli vođa „delija” koje su podržali i nekoliko poznatih javnih ličnosti, dali su rezultate. Navijači našeg najtrofejnijeg i najpopularnijeg kluba došli su u velikom broju da podrže voljenje „crveno bele” suočene sa najvećom krizom od postojanja. Na severnoj tribini je sredinom prvog poluvremena bio istaknut transparent na kome je pisalo: „Bićemo uz tebe život ceo”.

Utakmica je rešena sredinom drugog poluvremena. U strelce su po drugi put upisao efikasni Jovančić iskoristivši grešku Zvezdine odbrane u 67. minutu. Ali, samo dva minuta kasnije, najbolji akter utakmice Nenad Milijaš je preciznim udarcem iz penala postavio konačan rezultat svom timu: Crvena zvezda – Rad 3:2 (2:1). Prethodno je Kamerunca Oumarua u svom šesnaestercu oborio golman Rada Danilović.

Već ne početku pravi šok za domaćina. Posle greške odbrambenog igrača Tutorića, napadač gostiju Jovančić je iz neposredne blizine snažno šutirao i zatresao mrežu. Međutim, uz veliku podršku sa tribina domaći tim je brzo konsolidovao redove i svega tri minuta docnije usledilo je izjednačenje. Korner sa desne strane je izveo kapiten Milijaš, a Kamerunac Oumaru je bio najviši u skoku i sa nekoliko metara udarcem glavom poravnao rezultat. U 32. minutu došlo je do preokreta. Južnoafrikanac Parker je bio precizan sa desetak metara, a u ulozi asistenta ponovo je bio Milijaš. Pet minuta kasnije Rad je imao veliku šansu ali je Andrić pogodio stativu.

Stadion: Crvene zvezde. Gledalaca: više od 15.000. Sudija: Marušić (Kraljevo). Strelci: 0:1 Jovančić (3), 1:1 Oumaru (6), 2:1 Parker (32), 2:2 Jovančić (67), 3:2 Milijaš (69) iz penala. Žuti kartoni: Some (Crvena zvezda), Vuković, Danilović (Rad).

CRVENA ZVEZDA: Stamenković 6, Ninkov 7, Gvozdenović 6,5, Tutorić 6, Tomović 6,5 (od 46. Pejčinović 6,5), Isah 7, Bogdanović 6,5 (od 62. Nikolić 6,5), Milijaš 8, Parker 7, Šišić 7 (od 71. Some 6,5), Oumaru 8.

RAD: Danilović 6,5, Čotra 6,5, Todorovski 6, Jovančić 8, Brnović 6 (od 65. Vidović 6,5), Andrić 7 (od 78. Kaluđerović 6), Mitrović 6 (od 65. Pršo 65,), Vuković 7, Koković 6,5, Savić 7, Radivojević 6.

Igrač utakmice: Nenad Milijaš (Crvena zvezda).

-----------------------------------------------------------

„Delije” protiv Lekića

Petnaestak minuta pre kraja utakmice, Zvezdine „delije” su istakle transparent sa natpisom: „Lekiću, ne možeš da budeš predsednik Zvezde”. Istog trenutka za zapadne tribine začulo se kratkotrajno skandiranje Vladanu Lukiću, Lekićevom protivkandidatu na sutrašnjim izborima u Crvenoj zvezdi.

Baka Jela upoznala Džajića

Utakmici Crvena zvezda – Rad kao posebni gost je prisustvovala baka Jela Radaković o kojoj je nedavno objavljena reportaža u „Politici”. Ova starica živi u okolini Prijedora i veliki je navijač Zvezde. Ona je bila u svečanoj loži na „Marakani” gde se upoznala i za uspomenu slikala s našim najboljim fudbalerom svih vremena Draganom Džajićem, Zvezdinom legendom.