Tenis

Troicki igra u singlu, Tipsarević u dublu

Danas počinje Dejvis kup meč Srbija – SAD: u 16 časova Troicki – Izner, a zatim Đoković – Kveri

Otvaraju susret: Troicki i Izner Foto TSS

Selektor naše muške teniske reprezentacije Bogdan Obradović i njegov savetnik Nikola Pilić su odlučili da se Amerikancima u prvom kolu Svetske grupe Dejvisovog kupa Viktor Troicki suprotstavi u singlu, a da saigrač Nenada Zimonjića bude Janko Tipsarević. Volja žreba je bila i da naš drugoplasirani teniser na svetskoj listi danas u 16 časova otvori susret protiv Džona Iznera, koji debituje. Zatim će se sastati Novak Đoković i Sem Kveri.

Sutra, u 14 časova, naš par igra protiv blizanaca Boba i Majka Brajana, jednog od najboljih dublova svih vremena. Prekosutra program počinje u 15 časova. Prvo se sastaju Đoković i Izner, a potom Troicki i Kveri. Igra se na tri pobede. Uspešniji tim ide u četvrtfinale, a sastaće se od 9. do 11. jula, neposredno posle Vimbldona, s pobednikom meča Hrvatska – Ekvador u Varaždinu.

Žreb je obavljen u Beogradskoj areni, poprištu duela. Prisustvovali su mu predsednik našeg saveza Slobodan Živojinović, predsednica Američke teniske asocijacije Lusi Gervin, potpredsednik Međunarodne teniske federacije Španac Huan Margets i vrhovni sudija Britanac Endrju Džeret, bivši dubl igrač, nekadašnji glavni sudija na Vimbldonu.

G. A.

objavljeno: 05/03/2010

Poslednji komentari

slavisa kesic | 04/03/2010 23:42

с победником меча Хрватска – Еквадор у Вараждину?