Здравственим радницима који одбију вакцину прети отказ
ДАБЛИН – Здравствени радници у Ирској који одбију да приме вакцину против коронавируса могли би остати без посла, пише Ајриш тајмс.
Извршни директор ирске здравствене службе Пол Рајд изјавио је да је „неопростиво” да било који здравствени радник који ради с пацијентима не прими вакцину, пренео је Танјуг.
Рајд је додао да свако има право да одбије вакцину, али да Закон о здрављу и безбедности дозвољава да запослени буду уклоњени са радног места ако представљају опасност за друге људе.
Подели ову вест
Коментари9
This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.
Nikia
Govorim za sebe i svoju decu,nikada necu prihvatiti lekara koji nekoga od nas može da zarazi. Tražicu da mi pokaže potvrdu da je vakcinisan! Jeste njegovo pravo da bira ali i ja imam pravo da biram lekara!
Одговори
|
Препоручујем
4
dusan1
Koliko je zakon jednak za sve i kao takav se primenjuje u svim slučajevima ? Ako radnik na gradilištu odbije da nosi šlem koji je gazda nabavio i dao mu , nema druge nego otkaz ! Možda šlem narušava slobode i zdravlje (mentalno i fizičko) radnika ali o tome VAN gradilišta. Ako sam bio jasan ?
Одговори
|
Препоручујем
7
Marko Markovic
Taj medicinar koji ne veruje u vakcine i nije neki medicinar. S pravom ih treba ukloniti kao pretnju po zdravlje ljudi
Одговори
|
Препоручујем
17
Mirjam
Zasto Pfizer trazi imunitet za odgovornost u slucaju nezeljenih nuspojave, (za sam Pfizer a i za zdravstvene radnike koji vakcinisu) kada su te vakcine tako sigurne? Osim toga, ova vakcina je eksperimentalna i nije odobrena kao definitivna terapija od strane evropske agencije za lekove. Osim toga konvencija suda iz Nirmberga zabraljuje upotrepu i eksperimentisanje lijekova na ljudima. Treba znati zakone da bi se odbranili.
Одговори
|
Препоручујем
56
Živorad L.
Gđo, čudi me da redakcija objavljuje takve komentare, jer tvrdite stvari koje su potpuno izmišljene (!), i koje je moguće proveriti za 2min ako čovek samo zna par stranih reči, šta je naprimer Google i kako se koristi. (zašta je dovoljan IQ jedne amebe)
Препоручујем
10
miroslav
Koje ponašanje?
Pretnja sa otkazom je samo pretnja, jer zdravstvenih radnika nema dovoljno ni u jednoj zemlji EU.
Rintače već godinu dana, od jutra do sutra, pa za hvala bi im dali otkaz.
I zdravstveni radnici imaju pravo drugačije misliti, sumljati.
Dnevno slušamo belosvetske stručnjake, sto njih sto različitih mišljenja i to stvara nepoverenje do cepiva.
Lično mislim da nemamo izbora, nego se cepiti, ali niko nema pravo pretiti onima što odklanjaju cepljenje.
Одговори
|
Препоручујем
46
ПРИКАЖИ ЈОШ
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


