Матеус на прагу Хумске
У овдашњој фудбалској полемици Партизан је окарактерисан као тим коме се не дају превелике шансе пред реванш у Словачкој. Као да је наш првак одавно прежаљен и да му нема спаса.
Против „црно-белих” се све уротило након пораза од Апоела, па грешка грешку стиже и чини се да освајач „дупле круне” има све више проблема. Заправо, све је мање наде а све је више брига. А добро се зна ко је главни кривац…
Тренеру Славиши Јокановићу не пада на памет да напусти кормило свог брода, нити директору Ивану Томићу, и с моралне стране то је сасвим у реду, јер би то за навијаче Партизана била потпуна издаја.
Капитени у овом случају не желе да подлегну притиску, верујући да Партизан још увек има шансу, али питање је шта ће бити после четвртка. Није само Јокановић кривац за резултатско посртање, већ кривицу мора да сноси и онај који га је на то место поставио, другим речима – спортски директор.
Није било лако Ненаду Бјековићу када је после 17 година успешних година руковођења „стављен за стуб срама”, након година успеха, подвига, пласмана у Лигу шампиона и вансеријског потеза о коме се још увек прича – довођење славног Немца Лотара Матеуса, који ће готово сигурно ове недеље сести у ужарену Партизанову тренерску столицу.
Преговори са славним немачким фудбалером, са којим је Партизан остварио највећи успех у својој новијој историји, јесу у завршној фази и последња рунда преговора почеће данас, сазнаје „Политика” која је и пре свих најавила повратак међу „црно-беле” легенде немачког фудбала.
Иван Томић је као фудбалер био сјајан и као човек је такав, али понекад истини мора да погледа у очи. Свака њему част за две дупле круне али мора се рећи да је у његовом раду било и пропуста, и промашаја.
Многи играчи који су ангажовани могу се у Партизановој архиви навести као „пропале инвестиције” а први на тој листи је свакако Тунижанин Зајем, који је у Партизану одиграо само две утакмице, а плаћен је 280.000 евра, а ту су и Вјештица, Лакић, Ћетковић... Ко је за те трансфере крив – управни одбор или спортски део?
Јокановић има добру подршку својих најближих сарадника и својих вршњака, посебно га добро штити његов кум Гордана Петрића, некадашњи генерални секретар али питање је до када Петрић може „на леђима” да држи читав терет који га сигурно притиска.
Партизан је озбиљан и велик клуб који не трпи поразе и због тога је у њему веома тешко радити а тога су очигледно били свесни и руководиоци из „млађе гарде”, и није добро што се у Партизану догодио расцеп – нејединство и неслагање у управном одбору, али је свакако добро што већина чланова управног одбора види где је заправо главни проблем...
Пред Партизаном је одлазак на реванш у Словачку, за многе немогућа мисија али не треба губити наду јер српски шампион је пролазио и веће кризе од ове а на председнику Драгану Ђурићу је да сада вуче праве потезе за добробит клуба и армије верних навијача.
Драган Тодоровић
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


