Субота, 27.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Шта одбија мушкарце

Шта одбија мушкарце

Жене често воле да пореде садашњег партнера са бившим, или са оним мушкарцем за кога сматрају да је оставио посебан печат у њиховом животу. Па се тако некима код садашњег дечка не допада то што воли да много времена проводи са другарима, или што за сваку ситницу мора да пита маму за мишљење, али и што у фото-албуму брижљиво чува слике ексдевојке. Мали је број оних дама које носе поуке из претходне везе и које се труде да у новој не примене исте ствари које су „убиле” љубав са бившим партнером. И уместо да реагују на сигнале које мушкарци несвесно показују, а који могу да дају одговоре на нека питања која их муче, неке жене покушавају да истерају мак на конац – и тако дозволе себи да изгубе свог драгог.

– Тек сад схватам колико сам била напорна и досађивала дечку неким глупостима. По цео дан сам му приговарала како ништа не ради, како никад неће да заврши факултет јер је неамбициозан, како ми се не допада то што стално инсистира да идемо у позориште, а ја више волим изласке на сплавове. Што је најгоре, увидела сам да сам тако уништила и претходну везу, али једноставно не знам како у себи то да променим – изјадала ми се недавно сестра моје другарице Милице.

Према искуствима многих дама, најчешће је у везама долазило до разлаза онда када њихове јаче половине нису могле да трпе звоцање, али и посесивност и „гушење” питањима у стилу: „Шта си радио, где си био?”. Чињеница је да мушкарци не воле ни када их жене „даве” разговорима о осећањима и на сваких пет минута их испитују о томе колико их воле, да ли ће их истим жаром обожавати и за 20 година, да ли би могли да живе без њих... Припадници „јачег пола” беже главом без обзира када им девојка после два дана забављања прича о томе како би било лепо да живе заједно и да имају децу, а чини се да мушком егу не прија ни то када млада дама са којом је тек почео да се забавља пожели да дође код ње на породични ручак. Сигурна сам да, колико год мушкарци некад знају да буду досадни, ми даме имамо једну невероватну потребу да их гњавимо ситницама, да све знамо унапред, да инсистирамо на томе да нам се партнери редовно јављају, шаљу лепе СМС-ове, виђају се са нама увек када то пожелимо... А никада не размишљамо о томе како њима понекад није баш пријатно када их оптужујемо да нису довољно нежни и емотивни, а не приметимо да они скривају поглед, савијају главу, одговоре учтиво, ћуте... Једно је сигурно: када их превише стежете, сигурно ће пожелети да се извуку из те везе. Графит написан на једном зиду у граду то најбоље одсликава: „Не форсирај љубав ако желиш да траје”.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.