Четвртак, 18.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Победа враћа наду

Победа враћа наду
Љубомир Фејса (десно)

Може ли Партизан де се помери с „мртве тачке”, да напокон обрадује своје навијаче у једној важној европској утакмици? Дуго, за многе предуго, „црно-бели” никако да остваре успех на међународној сцени али пред вечерашњи дуел четвртог кола Лиге Европе зраче оптимизмом који их може одвести до прве победе.

Тренер Горан Стевановић тврди, без обзира на досадашња три пораза, да није све изгубљено, верује да Партизан може вечерас да савлада белгијски Бриж (21 час, ТВ Б92).

– Победа би нас поново вратила у игру. Дошло је време да се прекине црна серија. Овај тим Партизана је способан да пред својим навијачима забележи победу. Борићемо се за част, личну и клупску, знамо да немамо права да обећавамо и да се играмо речима али оно што могу да поручим јесте да ћемо дати све од себе да наши навијачи буду задовољни.

Стално када су пред Партизаном нови европски испити, намеће се императив победе.

– И ми и наш противник из Белгије имамо исту жељу, због тога је оптерећење подједнако. Партизану је, чини ми се, у овом тренутку потребнија психолошка припрема. Посебну пажњу обратићемо на скок игру, њихове брзе контра нападе, очекујем да нађемо равнотежу посебно на средини терена где ће се свакако водити највећа борба – каже Стевановић.

У Партизану тврде да још нису показали оно што знају и да је због тога утакмица са Брижом права прилика. Истина, српског шампиона муче одређени кадровски проблеми, ту се пре свега мисли на озбиљну повреду Бразилца Клеа који највероватније неће играти а пред сличим проблемом налази се и млади Немања Томић. Ипак, после краће паузе очекује се повратак Мореире.

– Очекујем да после краће мини паузе Мореира поново заблиста, али у правом смислу. Он је наш најбољи фудбалер и од његове тренутне инспирације много тога зависи – напомиње млади тренер.

С друге стране, Бриж не може да рачуна на Хоукинса али се зато у тим враћа опасни Сонг. Љубомир Фејса, који је у одличној форми, пред вечерашњи дуел с Брижом каже:

– Чека нас тешка утакмице и неугодан противник. Али без обзира на то сматрам да је дошло време да освојимо прве бодове у Европи.

Партизан ће највероватније играти са једним нападачем, са појачаном средином терена док у одбрани поред сигурних Ђорђевића, Крстајића и Ломића постоји једна дилема да ли да игра Стевановић или Кнежевић.

Д. Тодоровић

-----------------------------------------------------------

Суде Аустријанци

Вечерашња утакмица 4. кола Лиге Европе између Партизана и Брижа поверена је Аустријанцима. Главни суидија биће Роберт Шергенхофер а помагаће му Марио Штрудл и Алијан Хоџа. Почетак 21 час. Обезбеђен пренос на ТВ Б92.

ПАРТИЗАН: Радосављевић, Кнежевић (Стевановић), Ломић, Ђорђевић, Крстајић, Б. Јовановић, Фејса, Љајић, Мореира, Илић (Богуновић), Дијара.

БРИЖ: Стијен, Де Мец, Донк, Алкараз, Клуковски, Ођиђа, Сонг, Дирар, Перишић, Акпала, Варгас.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.