Ускоро „бурлингтон” из јужне Србије
Немачка текстилна фабрика „Фалке” планира ширење производње и изабралаje Србију као потенцијалну локацију. Потпредседник владе и министар економије Млађан Динкић разговарао је са представницима ове компаније који су исказали спремност да инвестирају и запосле око 600 радника.
Представници компаније информисали су Динкића да су обишли неколико потенцијалних локација за своје производне капацитете и као најинтересантнију издвојили југ Србије због традиционално добро развијене текстилне индустрије и квалификоване радне снаге. Они очекују да ће у наредном периоду од Владе Србије, локалне самоуправе и СИЕПА добити подршку да што брже реализују ову инвестицију.
Потпредседник Динкић подржао је ову идеју и изразио спремност да држава помогне кроз програм подстицаја страним инвестицијама који спроводи Агенција за промоцију извоза и страна улагања кроз који је за ову врсту активности могуће добити од 2.000 до 3.000 евра по новозапосленом раднику. Он је упознао представнике компаније и са осталим подстицајима које Влада Србије нуди страним инвеститорима и изразио задовољство што је јужна Србија означена као потенцијална локација за реализацију ове инвестиције што ће, како је нагласио, допринети равномернијем регионалном развоју и отварању нових радних места у овом делу Србије. Он је истакао да је „Фалке” као угледна и водећа светска компанија у производњи текстилних производа добродошла на српско тржиште.
Ова немачка компанија је основана 1894. године и има традицију у производњи текстила, трикотаже и чарапа. Запошљава више од 2.500 радника у својим фабрикама широм Европе, позната је по својим брендовима „фалке” и „бурлингтон” и представља светског лидера у овој области.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


