Звезде крећу ка Београду
После јануарског дремежа, бар када су концерти иностраних извођача у питању, коначно се захуктава сезона наступа бројних светских музичких имена. Поред већ најављених наступа Криса Рије, групе „Токио хотел” и многих других музичара, потврђен је и концерт прослављеног канадског певача Пола Енке у Београду током првог дела сезоне.
У првој половини фебруара „Сава центар” нуди богат концертни програм. Већ 5. фебруара домаћа публика ће бити у прилици да поново види и чује кубанску групу „Live from Buena Vista – Havana Lounge”. Реч је о саставу који чине највеће звезде традиционалне хаванске музичке сцене. Пред Београђанима ће се појавити Хулио Алберто Фернандез, који је радио са Компајем Сегундом, певачица Тереза Гарсија Катурла, која је годинама сарађивала са Ибрахимом Ферером, али и са Компајем Сегундом, затим пијаниста чувене групе „Тропикана” Родолфо Перучин Ардугин, трубач Јанос Писако, један од актера Вендерсовог филма „Buena Vista Social Club”, Данијел Рамос и други млади кубански музичари.
Нови, девети по реду, „Гитар арт” фестивал, који ће трајати од 4. до 10. фебруара, поново ће угостити прослављене светске инструменталисте. Највеће звезде „Гитар арта” биће холандски „Розенберг трио”, чији је концерт заказан за 9. фебруар у „Сава центру”.
У Србију 10. фебруара поново ће доћи и Тереза Салгеиро, али овог пута без групе „Мадредеуш”, коју је напустила прошле године. Можда ће се и најпознатија португалска певачица представити са саставом „Lusitania” и пројектом „La Serena”. Репертоар Салгеирове састојаће се од португалских и бразилских композиција чија је заједничка тема море. Тереза ће Београђанима певати и познате нумере Сезарије Еворе, Едит Пјаф, као и композиције прослављеног бразилског музичара – Каетана Велоса.
Један од занимљивијих програма засигурно ће бити и наступ јапанских бубњара „За Ондекоза”, који ће бити одржан у „Сава центру” 12. фебруара у организацији Београдске арене. Реч је о десеторици таико бубњара који ће своје свирачко умеће, осим на бубњевима, од којих је један тежак чак 400 килограма, показати и на јапанској флаути од бамбуса, звонима и различитим удараљкама.
Када је реч о Београдској арени, осим наступа прослављеног шпанског тенора Хозеа Карераса, у фебруару, већ 4. марта нас очекује концерт чувеног британског певача и гитаристе Криса Рије. Крајем истог месеца, тачније 29. марта, на радост многих тинејџера, долази млада немачка атракција „Токио хотел”. О томе колико је интересовање за овај састав сведочи и чињеница да је за концерт већ продато више од 2.000 карата. Директор Арене Ђорђе Милутиновић изјавио је недавно да ће се ускоро објавити још нека значајна музичка имена која ће до јесени гостовати у овом новобеоградском здању.
Први део концертне сезоне обележиће један од најпознатијих канадских певача, творац чувеног хита „Diana”. Наиме, пре два дана потврђено је писање „Политике” да ће легендарни музичар Пол Енка гостовати у Београду, први пут у својој каријери, дугој пет деценија.
Енка ће одржати концерт у београдској Хали спортова 18. априла. Канадски певач ће наступити уз пратњу двадесеточланог оркестра, најавили су организатори концерта, продукцијска кућа „Лонг плеј”.
Пол Енка је до сада објавио невероватних 120 албума, а први пут се нашао на врху Билбордове листе када је имао само 17 година, са песмом „Diana”. У плодној каријери, током које је компоновао чак 900 песама, продао је 15 милиона албума. Осим за себе, канадски музичар је написао и бројне хитове за друге извођаче. Издвајају се песме „My Way”, коју је са успехом изводио Френк Синатра, и „She's a Lady” коју и данас пева Том Џонс. Енкине нумере певали су и Барбра Стрејсенд, Бади Холи, Семи Дејвис Џуниор…
Током последњих неколико година славни певач објавио је два запажена албума – „Rock Swings” и „My Way” – са обрадама највећих хитова Ерика Клептона, група „Дјуран Дјуран”, „Нирвана”, „R.E.M”…
Енка долази у Београд у оквиру европске турнеје на којој ће изводити песме из целокупне каријере. Из продукцијске куће „Лонг плеј” најавили су да ће продаја, ограниченог броја, карата за концерт Пола Енке у Београду почети 11. фебруара.
А онда ће нам доћи Марк Нофлер, највероватније и Ерос Рамацоти, Стинг, Лени Кравиц…Очекује нас и „Евросонг”, нови „Егзит”, као и први хеви метал фестивал у нас– „Castle Fest” на Смедеревској тврђави, чија ће главна звезда бити састав „Лорди”, који је пре две године тријумфовао на „Евросонгу”.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


