Среда, 24.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Одбраном до „брејка“

Одбраном до „брејка“

Кошаркаши Црвене звезде направили су велики корак ка завршници Еврокупа. У првом мечу „Топ 16“ фазе победили су у гостима Нимбурк са 65:60 (19:19,17:27,16:8,13:11) захваљујући сјајној одбрани у другом полувремену. „Црвено-бели“ су екипу која ретко губи у „Чез“ дворани тукли њеним оружјем. Нибурк је у првом кругу такмичења био тим са најмањим бројем примљених поена у просеку (67), а Београђани су га потпуно разоружали кошаркашким „катанаћом“. Колико статистика може да вара, показује следећи податак. Гости су билислабији у скоку (34-42), по броју изгубљених лопти (19-14) и проценту слободних бацања (22-13), али су добили и те како важну утакмицу.

Ови параметри су од почетка били поштапалица чешком тиму, с обзиром да је Звезда успела да спречи транзициону игру и уведе домаћина у позициони напад. У првој четвртини најбољи играчи Нимбурка Американци Ли и Луис, сведени су на укупно пет поена, али брзоплетост и нервоза Тејлора, слабо заграђивање коша и изузетна непрецизносз са линије слободних бацања (12:6) резултирали су егалом.

Најслабији период игре „црвено-белих“ била је друга деоница. За четири и по минута постигли су само два поена, чему је највише кумовао Тејлор који је ушау серију изгубљених лопти у „букету“ високих играча и зонски пресинг домаћина. У финишу Нимбурк је остварио маскималних десет разлике (40:30), али са две успешне одбране и реализације, Звезда је остала у игри, упркос седам скокова мање и осам промашених пенала(Бјелица 7:2).

Серијом 7:0 (Кешељ,Тејлор и Стевић) наговештен је преокрет. Звезда је „закључала“ рекет и успоставила потпуну контролу игре. Петорка у саставу Виденов, Стевић, Кикановић, Кешељ и Радивојевић је одрадила најделикатнији задатак, потпуно је срушила игру Нимбурка, чији тренер Кацурин ни честим изменама није пронашао решење. У 35. минуту домаћин је последњу пут имао поен предности, али је Тајлор са две „тројке“ уз помоћ Кешеља и Стевић освојеном лоптом, ставили тачку на „брејк“ који би у коначном збиру могао да буде вредан четвртфинала.

-Успех нам је донела одбрана у другом полувремену. Чињеница је да нисмо решили проблем изгубљених лопти , њиховог офанзивног скока и брзоплетости у финишу, али одговор је у превеликој жељи мојих играча, младости и несикуству, а не недисциплини. Ово је важна победа за самопоуздање, али далеко од тога да смо обавили посао. Све четири екипе имају квалитет за „Топ 8“, тако да нам права искушења тек предстоије – истакао је тренер Звезде Александар Трифуновић.

Следећи меч наш једини представник у Еврокупу игра 2. фебруара, када ће у „Пиониру“ дочекати шпанску Гран Канарију

ДВОРАНА: „Чез“. ГЛЕДАЛАЦА: 6.328. СУДИЈЕ: Драбиковски (Украјина), Шулга (Украјина) и Калпакас (Шведска).

НИМБУРК: Бенда 14, Соколовски 6, Пумпрла, Валц, Кремен 3 (1 „тројка“), Нечас 4, Ли 6, Шлезак 7 (1), Луис 11 (1), Ричи 2, Лензли 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кешељ 11 (2), Кикановић 3, Радосављевић, Рондовић, Тејлор 19 (3), Недовић, Стевић 9, Радивојевић 3 (1), Виденов 4, Штимац 10, Бакић, Бјелица 6.

М.С. 

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.