Четвртак, 18.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Витковац добар против „својих“

Витковац добар против „својих“
Робертс поентира преко Витковца Фото Танјуг

До прошле сезоне члан Партизана Чедомир Витковац био је најбољи актер дуела „црно-белих“ и Будућности у, имајући и у виду временске услове које су гледаоци морали да превале на путу до дворане, добро попуњеном „Пиониру“ . Гости су ипак без већег отпора положили оружје у сусрету 20. кола НЛБ лиге - 75:56 (12:10, 23:15, 23:13, 17:18).

Како су играли кошаркаши из Подгорице, можда најбоље показује учинак двојице од тројице њихових водећих стрелаца у регионалном такмичењу Јеретина и Гордића, и Мараша који иначе „из игре“ шутира са 60 одсто успеха. Ова тројица су у збиру погодила четири од 23 шута из поља (Мараш 14 %). Први асистент екипе Јеретин није при том никог ни проиграо за кош.

У тим околностима су се наиграла и двојица Милошевића у домаћим редовима: Страхиња је за 21 минут остварио негативан учинак, Стеван имао 11 скокова и праву серију промашених „зицера“. Прилику за предах је пре свих добио капитен Божић, одигравши само четири минута, али успевши да упише једину „рампу“ домаћих (ривал имао четири).

За Партизан су добре вести једна од бољих партија Боа Мекејлеба у последње време и један од разноврснијих учинака Бранислава Ђекића, који је био без промашаја „из игре“:

– Мало се осетио умор од утакмице са Барселоном, али добро смо трчали. Мислим да је ово добра увертира пред утакмицу са Марусијом у којој ћемо одлучити да ли идемо даље у Евролиги – изјавио је 18-годишњи крилни центар из Ћуприје.

Будућност је повољан резултат имала до уласка у финиш првог полувремена (27:23 за Партизан), а убрзо потом је њена „клупа“ на челу са спортским директором Гаврилом Пајовићем изгледала као да једва чека крај.

– Честитам Партизану – рекао је после трећег убедљивог пораза свог тима ове сезоне у НЛБ лиги тренер Дејан Радоњић. – Тек смо, после 20 дана проблема, дошли до тима

који може адекватно да тренира. Имамо тежак распоред у наставку, али покушаћемо да остваримо још неку победу и стигнемо до завршног турнира. Али, ми смо наше амбиције већ остварили.

Партизанов стратег Душко Вујошевић био је задовољан игром, а поводом жалбе коју је прексиноћ поднела Барселона на меч одигран у среду у Евролиги, дао је следећи коментар:

– Колико год хтели да не мислимо о томе, подсвесно има оптерећења. Очекивао сам од тако великог клуба да уме и да губи боље од других. Миран сам, јер су правила на нашој страни. Бранићемо клуб уз сву аргументацију. Верујем да је спорт можда и једина област у животу у којој побеђује правда и да се Евролига неће играти са својим реномеом.

Дворана: „Пионир“. Гледалаца: 3.742. Судије: Мухвић, Медан, Радојковић (сви Хрватска):

ПАРТИЗАН: Робертс 4, Синовец 2, Мекејлеб 18 (две „тројке“), Кецман 11 (1), Стр. Милошевић 5 (1), Рашић 5, Митровић 7 (1), Божић, Весели, Ђекић 12 (1), Вранеш 6, Стев. Милошевић 5.

БУДУЋНОСТ: Шеховић 9, Јеретин 4, Поповић, Љубичић, Гордић 5 (1), Баровић, Оташевић 4, Драгићевић 12 (1), Симоновић 7 (1), Мараш 2, Витковац 13.

 Г. Ковачевић  

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.