Електролиза или ласер
Годинама идем на електролизу да бих се ослободила длачица на бради. После силних третмана кожа је постала груба и неравна. У међувремену користим пинцету и често се дешава да длачице урасту и направе бубуљицу, која за собом оставља ружну флеку. Како да се решим длачица и поправим квалитет коже?
Александра, Вршац
Уколико су длачице о којима пишете тамне, терапија избора је епилација медицинским ласером. У писму сте и сами навели нежељене ефекте електролизе којој сте се подвргавали годинама.
Епилација ласером је неинвазивна метода. Не нарушава се интегритет коже, тако да не постоји ни најмања могућност стварања нежељених ефеката. Штавише, већ после три третмана, што је минимум за епилацију ласером, квалитет коже се знатно поправља. Разлог томе је да сте управо после три третмана изгубили 80-90 одсто нежељених длачица, а такође више не постоји константна иритација пинцетом или иглом за електролизу. Већ формирани ожиљци се умањују, кожа постаје мекша.
Треба још напоменути да поједини медицински ласери, поред тога што трајно уништавају тамне и јаке длаке, имају и споредан ефекат у смислу појачавања синтезе постојећег колагена и еластина у кожи, који су задужени за еластицитет и тургор коже. Пацијенти који су попут Вас имали проблем прекомерне маљавости комбиноване са нарушеним квалитетом коже након три до пет третмана ласером сами примећују да је кожа дела тела који је третиран постала глатка и затегнута.
Да сумирамо, епилација ласером на идеалан начин решиће проблем нежељене маљавости, што је и узрок Ваших проблема са кожом, а на овај начин побољшаћете квалитет већ оштећене коже.
ВАША ПИТАЊА МОЖЕТЕ ПОСТАВИТИ др Марти Терзић, специјалисти дерматовенерологу, на телефон 011 322 33 76 или на и- мејл: [email protected]Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


