Среда, 24.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Звезда спремна за Слован

Звезда спремна за Слован
Воли да игра под притиском: нови капитен Црвене звезде Славољуб Ђорђевић

Тренер Црвене звезде Ратко Достанић и нови капитен „црвено-белих” Славољуб Ђорђевић, тврде да ће вечерас њихов тим бити физички и психички потпуно спреман за први меч против најтрофејнијег словачког клуба Слована, у трећем колу квалификација за Лигу Европе. Почетак утакмице на „Маракани” је у 20.30 часова, а Достанић је додао да је Звезда благи фаворит у данашњем мечу, јер је домаћин. Он је истакао да нема кадровских проблема, као ни дилема око састава тима, али није открио имена играча који ће почети вечерашњу утакмицу. За подручје Србије је обезбеђен директни ТВ пренос на Првом програму РТС-а.

– Очекује нас тешка утакмица, а Слован је озбиљан противник. Спремни смо на физичком и тактичком плану и наши играчи једва чекају да почне меч. За то смо се уосталом спремали шест и по недеља. Знамо добре стране нашег ривала, али и лоше, за које се надам да ћемо их искористити – рекао је Достанић.

Ђорђевић је потврдио да фудбалери Звезде с нестрпљењем очекују први европски испит:

– Потпуно смо спремни и концентрисани за окршај против Слована. Позивам нашег 12. играча, изванредне навијаче, да дођу у великом броју и дају нам крила да кренемо у Европи како треба.

Достанић је на конференцији за новинаре у Медија центру на „Маракани” изјавио да ће сваки повољан резултат у Београду бити добар за Звезду, али је упозорио да кроз недељу дана предстоји и реванш у Братислави.

– Свакако нам неће бити нимало лако. Ако победимо, а не примимо гол, то ће свакако бити успех. Приче да је екипа Слована допутовала у Београд ослабљена неће нас преварити, јер нисмо наивни. Знамо да су веома опасни код прекида, али имамо решење и за то. С повратницима из иностранства Короманом, Миловановићем и Тошићем добили смо оно што нам је требало, а у конкуренцији ће бити и двојица перспективних новајлија Вешовић и Бинић. Добро смо се припремили и верујемо у успех. Наоружаћемо се стрпљењем и доћи до коначног циља – истакао је Достанић.

Бритки и веома борбени штопер Ђорђевић, поновио је да је капитенска трака у Звезди највећа част за њега, али и велика обавеза. Он је прошле сезоне био заменик донедавног капитена Лазетића, па је, како је рекао, припреман да буде нови лидер тима на терену.

– Радујем се што поново постоји притисак да прођемо даље, а ваљда га у Црвеној звезди није било само пре годину дана, у време након најтежег периода у историји клуба. Постојање притиска је прави показатељ да се Звезда вратила на стари пут успеха. Зато је у Црвеној звезди најлепше, али и најтеже, играти – закључио је Ђорђевић.

За утакмицу против Слована влада велико интересовање, а до јуче у подне продато је 15.000 карата, па у Црвеној звезди очекују добру посету и велику подршку с трибина нашег највећег стадиона, на коме већ доминарају велики натписи новог генералног спонзора „Гаспрома”.

Л. Делић

-----------------------------------------------------------

Суди Португалац Де Соза

Стадион: Црвене звезде. Капацитет: 54.000 места. Судија: Мануел Жорге Невеш Мореира де Соза (Португалија). На „Маракани” ће вечерас бити одигран први меч трећег кола квалификација за Лигу Европе: Црвена звезда – Слован (20.30 ч).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Стаменковић, Нинков, Тошић, Ђорђевић, Вилотић, Савио (Богдановић), Миловановић, Каду, Короман, Перовић, Јевтић. Тренер: Достанић.

СЛОВАН: Путноки, Салата, Багајоко, Хад, Јаношик, Досудил, Грендел, Гуеде, Божић, Силвестр, Ивана. Тренер: Јанкеч.

-----------------------------------------------------------

Словаци ослабљени

Екипа Слована је јуче око 11 сати допутовала у Београд, а у вечерњим часовима је одрадила тренинг на главном терену „Маракане”, где ће се вечерас састати с Црвеном звездом. Словаци су ослабљени, а у главни град Србије су стигли без шесторице играча.

– Нажалост, то је наша реалност. У Београд смо довели 16 фудбалера и тројицу голмана – рекао је 72-годишњи шеф струке Јозеф Јанкеч, коме је ангажман у Словану 25. у тренерској каријери.

За Слован неће играти најскупљи играч и најопаснији нападач Халенар, али и Брезнаник, који је био веома запажен прошле сезоне. С екипом Слована у Београд је стигло и 17 представника медија из Словачке.

-----------------------------------------------------------

Трифуновић можда од почетка

Звездин офанзивни везиста Милош Трифуновић највише се наметнуо на припремама у Словенији и био је најбољи стрелац екипе с шест голова. Зато не би било изненађење ако Трифуновић вечерас од почетка добије шансу у нападу уместо Јевтића, мада је реалније да буде Достанићев „џокер”.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.