Жакобс: Партизан један од најтврђих противника
Тренер белгијског фудбалског првака Андерлехта Аријел Жакобс оценио је да је Партизан један од најтврђих противника у квалификацијама за Лигу шампиона и најавио да ће челници бриселског клуба већ овог викенда путовати у Београд да „извиде игру Партизана”.
„Жреб је Андерлехту одредио Партизан, али ми још нисмо видели како противник игра уживо и тешко је, заиста, доносити суд. Али, свакако је јасно да ће бити тешко”, рекао је Жакобс за белгијске медије.
Прву утакмицу шампион Србије играће против Андерлехта 17. или 18. августа у Београду, док је реванш меч на програму 24. или 25. августа у Бриселу.
Партизан је до плеј офа стигао победама у све четири утакмице над јерменским Пјуником и финским Хелсинкијем. Андерлехт је у прва два кола био слободан, а у трећем колу елиминисао је велшки ТНС победама од 3:1 и 3:0.
Лист „Либре Белжик” сматра, међутим, да је Андерлехт „на корак до Лиге шампиона” и оцењује да белгијски првак „може изаћи на крај са Србима”.
Бриселски дневник додаје да Партизан лако победио тим Хелсинкија у претходној рунди квалификација али да су последњи резултати Белгијанаца у сусретима с Партизаном „без сумње охрабрујући”.
Белгијски тим Стандард из Лијежа је тако, додаје „Либр Белжик”, у сезони 2008/09 са 1:0 победио Партизан у Београду, „иако су играчи Стандарда били на мукама у другом полувремену”.
У чланку се наводи да је прошле сезоне белгијски Бриж у Лиги Европа избацио Партизан који „није показао нешто посебно”. „Либр Белжик” примећује да је, упркос победама у прва два меча у квалификацијама за Лигу шампиона, „штампа критиковала игру Партизана”.
Лист додаје да је главни Партизанов играч у форми бразилски нападач Габријел Клеверсон Клео.
„Клео је већ дао пет голова у четири меча, веома добро игра главом и то је један од кључних играча те екипе”, наводи се и додаје да је бивши играч Стандарда Алмами Мореира, који игра од 2007. у Београду, права звезда коју цене и руководство и навијачи.
„Капитен (Младен) Крстајић, бивши играч Шалкеа и Вердера, газда је у одбрани, а Партизан у својим редовима има и 21-годишњег (Радосава) Петровића који доста обећава. Тај играч средине одбране је играо за Србију на Светском првенству, иако само петнаестак минута у мечу с Немачком”, наводи тај лист.
„Либр Белжик” закључује да Партизан „има добро оружје” али да састав Андерлехта изгледа јачи. Међутим, да би нашао своје место у Лиги шампиона мора показати да је способан да победи противника таквог нивоа као што је Партизан.
Белгијски дневник „Соар” кратко указује на Клеа, Мореиру, Крстајића и (Сашу) Илића као „главне адуте” српског шампиона и подсећа да је Партизан 22 пута био државни првак, освојио 11 националних купова и у финалу европског Купа шампиона изгубио са 2:1 од Реал Мадрида на бриселском стадиону Хејсел 1966. године.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


