Стефан Бабовић се вратио у Партизан
Фудбалер средине терена Стефан Бабовић вратио се после четири године у београдски Партизан са којим је потписао двогодишњи уговор.
Бабовић је прошле сезоне играо за холандски Фејнорд, а претходна два месеца тренирао је са Партизаном. Како се наводи на сајту црно-белих, Бабовић ће ове сезоне носити дрес са бројем 25.
Он је за Партизан наступао од 2004. до 2006. године, а у том периоду за црно-беле је одиграо 72 утакмице и постигао пет голова.
По одласку из Партизана 23-годишњи фудбалер средине терена играо је за ОФК Београд, а потом је 2008. прешао у француски Нант.
За сениорску репрезентацију Србије Бабовић је до сада одиграо четири утакмице.
Пре Бабовића, Партизан је у летњем прелазном року довео Милана Смиљанића, Ивицу Илиева, Џозефа Кизита, Радишу Илића и Ивана Стевановића.
„Леп је осећај вратити се, ја сам Партизаново дете, одрастао сам у клубу кога највише волим на свету. У клуб сам дошао после дужег времена, а тек ми је 23 године. Надам се да ћу добрим играма, професионалним понашањем, односом према саиграчима, тренеру и публици вратити клубу све што ми је дао”, рекао је Бабовић за клупски сајт.
Бабовић је истакао да је циљ клуба освајање шампионске титуле и што дужи останак у европском такмичењу.
„Прилично добро познајем саиграче, имамо добар тим, али нећемо да се залећемо изјавама, треба да причамо на терену. Верујемо једни у друге, напорно тренирамо и сви желимо успех Партизана. Примарни циљ је да будемо шампиони Србије и да догурамо што даље у Европи”, додао је он.
Бабовић сматра да је Андерлехт фаворит у предстојећем дуелу плејофа квалификација за Лигу шампиона, али и да српски шампион има шансе за пласман у најелитније европско такмичење.
„Они су фаворити, имају велики буџет, играју у озбиљној лиги и физички су моћнији од нас, али то не значи да Партизан нема шансе за пролаз. Квалитетни смо, нећемо да се бранимо, напашћемо их и покушати да победимо у Београду”, рекао је Бабовић и додао да је спреман да помогне црно-белима у предстојећем мечу.
Прва утакмица плејофа квалифкација за Лигу шампиона између Партизана и Андерлехта игра се у среду од 20.45 на стадиону у Хумској.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


