Александар Шоштар у Кући славних
Бивши голман ватерполо репрезентације Југославије Александар Шоштар нови је члан Куће славних.
Церемонија ће бити одржана следеће године у мају у Форт Лодердејлу на Флориди, а Шоштар ће бити једини ватерполиста који ће у класи 2010-2011 бити уврштен у Кућу славних.
Од српских ватерполиста, пре Шоштара, у Кућу славних примљени су Мирко Сандић, Зоран Јанковић и Игор Милановић.
Кућа славних у воденим спортовима је установљена 1965. године у Форт Лодердејлу и призната је од Светске пливачке федерација (ФИНА). Представља једно од највећих признања за допринос у воденим спортовима.
Шоштар је успешно бранио за Партизан, Посилипо, Барселону и Бечеј, а са репрезентацијом је, између осталих трофеја, освојио и златну медаљу на Олимпијским играма 1988. године и бронзану у Сиднеју 2000. године.
Шоштар је председник Ватерполо клуба Партизан, као и председник Спортског савеза Србије.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


