ЕП: Шамар нашим рукометашицама и на крају
Србија је неславно завршила учешће на Деветом европском првенству у Данској и Норвешкој. У последњем колу А групе у Алборгу Румунија је декласирала наше рукометашице с 40:28 (20:14) и тако показала да нам није место међу европском елитом.
С три пораза и само после пет дана враћамо се са шампионата и на тај начин понављамо „успех“ с европских првенстава у Шведској 2006. и Македонији 2008. која смо такође завршили после прве рунде, без иједног освојеног бода. И у мечу с Румунијом изабранице селектора Душка Милића нису показале ама баш ништа, иако су уочи ове утакмице биле у игри за другу рунду.
Ако се изузму уводних осам минута после којих смо имали три гола предности (4:1) цео меч је протекао у нашој отужној игри. „Милион“ техничких грешака уз шут из игре испод 50 одсто (28-63) само су помогле Румункама да се прво врате у меч, а потом да и загосподаре тереном. Већ у 20. минуту ривал је на свом конту имао шест голова преимућства (13:6) и већ тада је меч био решен.
Немоћ наших се осећала на сваком делу терена и било је право мучење гледати остатак меча. Деловало је да су Румунке желеле на крају су могле да тријумфују и знатно убедљивије.
Све у свему с још једног такмичења се враћамо разочарани, иако уочи шампионата ретко ко је могао да очекује да ћемо у резултатском смислу урадити нешто више. За екипу са само једним асом – Андреом Лекић и 15 играчица треће класе европског рукомета скор од три пораза је био загарантован. Ипак, ни највећи песимисти нису могли да очекују да ћемо тако лако положити копља пред сва три противника. За разлику од Македоније и Шведске у Данској и Норвешкој смо били обична топовска храна за ривале, а со на рану додаје и податак да смо били једна од најстаријих репрезентација. Већи просек година од нас имају само Румунија, Немачка и Шпанија!
Дворана: „Гигантијум“ у Алборгу. Гледалаца: 4.000. Судије: Кохез и Перез (Израел). Седмерци: Србија 2(1), Румунија 4(3). Искључења: Србија осам, Румунија шест минута.
СРБИЈА: Таталовић, Ћубела 2, Крпеж 6, Лекић 5(1), Штевин, Дмитровић 1, Дамњановић 2, Ђерић, Вучковић 2, Балаћ 3, Рајовић, Поп-Лазић 2, Томашевић, Живковић 1, Нишавић 3, Бартошић 1. Селектор: Милић.
РУМУНИЈА: Параскив 3, Кинтоан 3, Хан 3, Нагеу 7(3), Брадеану 1, Станка 5, Манеа 4, Варзару, Молдован, Елисеј 5, Соит 1, Фијера 2, Тивадар 1, Толнаи, Унгуреану, Гејгер 5. Селектор: Воина.
-----------------------------------------
А група (Албор г)
Прво коло: Шпанија – Румунија 26:30, Србија – Данска 20:25. Друго коло: Србија– Шпанија 23:26, Данска – Румунија25:22. Треће коло: Србија – Румунија28:40, Данска – Шпанија 22:19.
Табела
|
Данска |
3 |
3 |
0 |
0 |
72:61 |
6 |
|
Румунија |
3 |
2 |
0 |
1 |
92:79 |
4 |
|
Шпанија |
3 |
1 |
0 |
2 |
71:75 |
2 |
|
Србија |
3 |
0 |
0 |
3 |
71:91 |
0 |
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


