Петак, 12.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

„Црно-бели“ у Виторији

„Црно-бели“ у Виторији

Партизанови кошаркаши би победом у вечерашњем окршају са Кахом лаборал у Виторији (20.45 ч, РТС), уз пораз Жалгириса од Химкија у Подмосковљу, стигли до другог места у групи и другог „шешира“ у жребу за Топ 16 Евролиге, али се од њих пре свега очекује да покажу како имају игру за други круг елитног европског такмичења.

- Желимо да форму, после утакмица у којима смо играли боље него у претходним, подигнемо на виши степеник – каже тренер „црно-белих“ Влада Јовановић. – Зато не бих рекао да ћемо бити растерећени против екипе која ће покушати да реши своје проблеме. Кахи лаборал ни у АЦБ лиги не иде сјајно, али има велики квалитет.

Претходног викенда, на свом терену против мадридског Реала, Каха  је поново „проживела“ недавни пораз од Партизана. Као што је у Београду поклекла (74:71) иако је непуних пет минута пре краја водила са 11 поена предности, у дербију националног првенства је прокоцкала „плус седам“ у завршна три минута и изгубила сличним резултатом (72:67). На табели АЦБ лиге је трећа са скором 8 – 4, иза Реала (10 – 2) и Барселоне (9 – 3).

- Добро смо одиграли против Кахе лаборал у „Пиониру“ и у Виторији ћемо бити без беле заставе – биле су пред пут речи Рашка Катића, центра српског првака. – Шпанци имају изузетно квалитетну екипу и изјављују да су спремни, али ми добро тренирамо и борићемо се, па ћемо видети.

У односу на окршај од пре нешто више од месец дана, тим Немање Бјелице (Дејан Мусли сада није у првој постави) би требало да има знатно мање тешкоћа на позицијама под кошем. У међувремену се опоравио крилни центар Маркус Хејслип (клуб се растао са Мартином Ранчиком) , а прошле седмице је ангажован центар Папе Соу (висина 208 цм, 29 година) који је играо за Торонто, Проком и Армани. Сенегалац је дебитовао против Реала проводећи десет минута на терену, а њих двојица нису планирани за велике улоге, већ да попуне време током којег се одмарају Бараћ и Телетовић - Каха лаборал једини евролигаш са двојицом кошаркаша међу десет најбољих стрелаца такмичења, Телетовић сакупио поен мање од Богдановића из Цибоне и Ленгфорда из Химкија који данас завршавају своје евролигашке сезоне.

Г.К.

 -----------------------------------------------------

Последња непознаница:

Шоле или Лијетувос

А група

Химки – Жалгирис    19 ч

Проком – Макаби      19 ч

Каха лаборал – Партизан МТС        20.45 ч

Табела

МАКАБИ         9          8          1          716:628           17

ЖАЛГИРИС  9          5          4          673:672           14

ПАРТИЗАН    9          5          4          587:630           14

К. ЛАБОРАЛ  9          4          5          722:713           13

Химки             9          3          6          671:664           12

Проком          9          2          7          617:679           11

Б група

Уникаха – Бросе баскет        20.45 ч

Реал – Шарлроа         20.45 ч

Олимпијакос – Лотоматика 20.45 ч

Ц група

Фенербахче – Шоле 20.45 ч

Цибона – Лијетувос ритас    20.45 ч

Барселона – Сијена   20.45 ч

Д група

Валенсија – Олимпија          синоћ

Панатинаикос – Армани      синоћ

ЦСКА – Ефес синоћ

Напомена: Последњи учесник Топ 16 биће Шоле или Лијетувос ритас којем је уз победу у Хрватској потребан пораз француског тима у Турској.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.