У Милану реприза прошлогодишњег финала
Жреб је у осмини финала Лиге шампиона спојио прошлогодишње финалисте – првака Европе Интер из Милана и Бајерн из Минхена. После четири и по деценије дугог чекања, стручно предвођен харизматичним Португалцем Жозеом Морињом, Интер је у великом стилу трећи пут постао европски шампион, победивши Баварце с 2:0 головима Аргентинца Дијега Милита на стадиону „Сантијаго Бернабеу” у Мадриду. После великог финала, Морињо је остао у престоници Шпаније и одмах преузео Реал и сада жели да постави готово недостижан рекорд – да буде први тренер који је с три различита клуба тријумфовао у Лиги шампиона.
Први меч је на стадиону „Ђузепе Меаца” у Милану, а због повреде тетиве у домаћем тиму неће бити јунака из Мадрида Милита. Финални меч на стадиону „краљевског клуба” је пропустио француски велемајстор у Бајерну Франк Рибери, али ће бити спремана за вечерашњи дуел (20.45 ч, ТВ РТС 1).
„Оба тима су се променила од тог финала. Чули смо изјаву тренера Бајерна Луиса ван Гала, колико је за њих важан повратак у тим Робена и Риберија. То је много значајно за немачки тим. Ми ћемо малтене играти у истом саставу као у финалу. Недостаје нам само Дијего Милито. Очекујем тежак меч, уједначен, тактика ће бити пресудна, али верујемо у себе”, рекао је фудбалер Интера и капитен репрезентације Србије Дејан Станковић.
Интер је у доброј серији, а у овој години је остварио девет победа на 11 мечева.
„Уморни смо од свих тих утакмица, али наступи у Лиги шампиона су посебна прича. Био бих задовољан и минималном победом од 1:0”, рекао је Станковић.
Интер је трећи на табели у италијанској Серији А, с пет бодова заостатка за водећим Миланом, док је Бајерн други у Бундес лиги, с чак 13 бодова мање од захуктале Борусије из Дортмунда, али и даље са шампионским амбицијама.
Нападач Бајерна Марио Гомез, изјавио је да ће сигурно играти против Интера, иако су медији претходних дана спекулисали да ће пропустити утакмицу због повреде.
„Болови су нестали и мислим да нећу имати никаквих проблема ”, рекао је Гомез.
Ако Гомесз не буде спреман, у тиму ће га највероватније заменити немачки репрезентативац Мирослав Клозе, који је, због Гомезове добре форме, у другом плану.
Тренер Ван Гал има проблема с голманима, пошто је први чувар мреже Томас Крафт добио ударац у главу на првенственој утакмици против Мајнца.
„Крафт више нема главобоље, али и даље осећа болове у врату. Неће бити проблем и ако резервни голман Јерг Бут буде међу стативама”, рекао је Ван Гал.
Велика узбуђења се вечерас истовремено очекују и на стадиону „Велодром” у Марсеју, где долази Манчестер јунајтед предвођен капитеном и једним од најбољих одбрамбених играча света Немањом Видићем. Очекује се паклена атмосфера на трибина, а за Марсеј највероватније неће играти 25-годишњи нападач Андре-Пјер Жињак, који се повредио на првенственом мечу против Сент Етјена. Иако није у питању тежа повреда, према првим проценама Жињак ће морати да паузира две недеље, а неизвесно је да ли ће бити спремни и Реми и Брандао. Сер Алекс Фергусон не може да рачуна на повређеног бразилског везног играча Андресона, коме су страдали лигаменти колена. Али, чувени шкостки стручњак верује да Манчестер и без њега може да оствари повољан резултат на врућем терену на југу Француске.
Л. Делић
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


