Партизан жели да откупи Тејга и Адију
Док су фудбалери у Порторожу на новим припремама за наредну сезону, за агилну управу клуба из Хумске нема одмора! Наиме, како „Политика” сазнаје, чланови најужег руководства заједно са председником Драганом Ђурићем, разговарали су прошлог петка у жељи да направе нове смернице за наредни период. На дневном реду нашло се неколико тема. Између осталог: одласци и доласци после завршеног прелазног рока, извештаји са припрема у Анталији и Дубаију, ипак, нај више времена посвећено је откупу уговора за најновија појачања: Принца Тејга (24) из немачког Хофенхајма и Доминика Адије (21) из италијанског Милана. Зашто су у управи Партизана покренули баш ову тему, с обзиром да су поменути играчи стигли у Партизан пре нешто више од месец дана? Разлог је једноставан, Тејго и Адија су стигли као позајмљени фудбалери а позајмица им истиче чим се првенство заврши. То практично значи, да ни један ни други не би имали право наступа за Партизан у Европи.
Како сазнајемо вредност откупа уговора за Принца Тејга и Доминика Адију износи око 3,5 милиона евра, онолико пара колико је заправо Партизан добио за Габријела Клеа приликом трансфера у Кину!
По једној варијанти, шампион ће већ ових дана кренути у конкретну реализацију преговора са Хофенхајмом и Миланом, јер по свему судећи жели да има чисту ситуацију до лета. Уколико дође до реализације трансфера, сигурно да би Тејо и Адија била најскупљи играчи у историји српског фудбала. Наравно, до тада, не треба заборавити, да ће се у клупску касу слити новац од пласмана у Лигу шампиона, негде преко 7 милиона евра. Додуше, предлог појединих чланова Управног одбора је да уколико се Партизан определи на тај корак, иде на откуп уговора на рате! Што и није тако лоша идеја, с обзиром да би се тиме можда отворила нова могућност куповине још једног квалитетног страног играча.
Наши најбољи фудбалски клубови приводе крају припреме за наредну сезону. Нових одлагања неће бити, што практично значи да ће се овог викенда поново закотрљати лопта. И ове зиме клубови су према својим тренутним могућностима обављали припреме. Чукарички је остао целе зиме у Београду, Хајдук, Смедерево и Јавор определили су се за Македонију, Рад и Севојно за Кипар, Инђија за Шпанију, а остали, мање више за Црну Гору и турско летовалиште Анталију док је Партизан обавио и припреме у Дубаију. Неки су потрошили између 30 и 40 хиљада евра а неки попут Партизана трошили су и десет пута више! Хоће ли и добри услови, да не кажемо врхунски, бити довољни да се остваре и резултати који доликују Партизану?
Драган Тодоровић
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


