Просинечки: Публика уживала у Атини
Пријатељски сусрет најтрофејнијих клубова Грчке и Србије, Олимпијакоса и Црвене звезде, завршен је идентичним резултатом (1:1), као и дан раније у Београду утакмица младих тимова Црвена звезде и Зенита, којој је присуствовао и премијер усије Владимир Путин. Меч на стадиону „Караискаки” је одигран у дивном амбијенту, пред око 17.000 гледалаца, а сав приход од улазница биће прослеђен тзв. малим клубовима у СД Олимпијакос, попут ватерпола, аматерског бокса, рвања, мачевања…
Домаћи су повели већ у осмом минуту, када је с десетак метара мрежу затресао Швеђанин Мелберг после слободног ударца који је извео Мароканац Заири, а Звездина одбрана и на овом мечу затајила код прекида. Искусни одбрамбени играч Атињана је то искористио и неометан послао лопту у десни угао гостујућег гола. Изједначење је уследило средином првог полувремена, после ефектног волеј ударца штопера Звезде Милана Вилотића. У финишу првог дела игре искусни Аргентинац Ибагаза је покушао да лобује Бајковића, али је контроверзни голман Звезде фантастично интервенисао.
– У Атини је било и доста наших навијача и амбијент је заиста био феноменалан. Олимпијакос је велики клуб, има одличан тим и није чудо што је већ сада јасно да ће бити првак Грчке. Одиграли смо добру утакмицу и задовољан сам ангажманом играча. Публика је могла да ужива у доброј представи – рекао је тренер Црвене звезде Роберт Просинечки.
У интервјуу за веб-телевизију „Спорт-ФМ”, веома гледану у Грчкој, Просинечки је на питање да ли Звезда више икада може да има онакву шампионску генерацију као док је он играо, казао:
– Тешко, веома тешко. Али, признајем да не знам одговор. У Србији има много талената. Волео бих да се то деси и стремићемо ка томе…
С руководством и представницима спонзора Звезде се састао власник Олимпијакоса Вангелис Маринакис, познати грчки бродовласник. Око 4000 навијача Звезде су у Грчку дошли дан пре утакмице и били су заједно на трибини с најватренијим навијачима Олимпијакоса, с којима имају изузетно блиске односе. У публици су биле и Звездине присталице које живе у Атини. Фудбалери Звезде су се у Београд вратили одмах након утакмице, слетевши пола сата после поноћи чартер летом компаније „Монтенегро ерлајнз”. Туристичка агенција „Биг блу” је и овај пут била организатор путовања, потврдивши да је добар пословни партнер Звезде.
Пре почетка пријатељске утакмице на стадиону „Краискаки”, домаћини су уручили поклоне бившим играчима Олимпијакоса који су оставили дубок траг у најтрофејнијем грчком клубу: специјалном госту Милошу Шестићу, али и Дарку Ковачевићу, Предрагу Ђорђевићу и Синиши Гогићу, а занимљиво је да су сва четворица чврсто везана и за Звезду. Њих је публика поздравила овацијама. Пре утакмице, екипу Звезде у хотелу „Метрополитен” у луци Пиреј, посетио је њен бивши играч Рајко Јањанин, тренер у омладинској школи Панатинаикоса.
Амбасадор Жупањевац примио „црвено–беле”
Амбасадор Србије у Атини Драган Жупањевац, уочи пријатељске утакмице Олимпијакос – Црвена звезда, приредио је пријем за београдске и атинске „црвено–беле” (на слици), на коме су били и бивши познати играчи оба клуба Милош Шестић, Предраг Ђорђевић и Дарко Ковачевић. У згради наше амбасаде у главном граду Грчке су били челници Звезде које је предводио председник Владан Лукић, као и тренер Роберт Просинечки, његов помоћник Слободан Маровић, тренер Звезде кад је била првак света 1991. Владица Поповић, навијачи и пријатељи клуба... „Ово је за нас велики празник и велико задовољство. Црвена звезда и Олимпијакос су велики шампионски тимови, али и клубови побратими, наше две пријатељске и братске земље” рекао је Жупањевац.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


