Тадић: Неће бити коалиције ДС и СНС
Краљево – Председник Србије и Демократске странке Борис Тадић рекао је јуче у Краљеву да не постоји договор о формирању коалиције његове партије и Српске напредне странке.
– Постоје назнаке у јавности да се припрема нека велика коалиција, али нема говора о томе. Могућност формирања велике коалиције између СНС и ДС не постоји јер су оне странке различитих програма и оријентације, рекао је Тадић новинарима, а преноси Бета.
Према његовим речима, за Србију је најважније да што пре добије статус кандидата за ЕУ.
– Србија је земља у коју инвеститори тренутно нерадо пласирају средства. Очекујемо да добијањем статуса кандидата, чији је предуслов спровођење акционог плана договореног са (европским комесаром за проширење) Штефаном Филеом, настане боље стање у Србији и да добијемо нове инвестиције, рекао је Тадић.
– Морамо да идемо корак по корак, али да идемо сигурно напред, јер то је у складу са европским тенденцијама”, рекао је Тадић.
Председник Тадић сматра да парламентарни избори треба да буду расписани после доношења одлуке држава чланица ЕУ о добијању статуса кандидата Србије за чланство у Европској унији, саопштено је јуче из прес-службе председника републике. „Избори у Србији треба да буду део наше европске агенде и допринос бржем напретку ка чланству у ЕУ, а не кочница на том путу. Србији је зато потребна стабилност како би овај важан посао финализирали”, рекао је председник Тадић који је јуче разговарао са председником Српске напредне странке Томиславом Николићем.
Председник Србије је додао да има разумевања за нестрпљење и нервозу појединих опозиционих странака, али да је Србији уместо изазивања нестабилности и сталних прикривених претњи насиљем, потребно управо супротно: стабилност, рад на решавању проблема грађана и извесност. По„сле добијања статуса кандидата, од кога ће корист имати сви грађани, у мирној, цивилизованој и демократској атмосфери одржаће се избори.
П. Р.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


