Војводина надвисила првака
Без игре нема ни бодова, без добре игре нема ни победе. Неписано је фудбалско правило. Партизан је у дербију био слаб, безидејан па је на крају заслужено кажњен. Новосађани су се још једном представили у супер издању, од самог почетка знали су шта желе да би на крају чета тренера Зорана Милинковића потпуно заслужено однела читав плен. Још једном се потврдило да је Партизан не само у резултатској већ и у кризи игре, па се стекао неодољиви утисак да је криза доживела свој врхунац у моменту када ће се ломити копља и око првака и око освајача Купа.
Око 15.000 гледалаца, махом Партизанових навијача, незадовољно је напустило стадион и звиждуцима испратило своје љубимце, с надом да се овако лоше издање не може поновити већ нареде суботе када се игра вечити дерби.
Станојевићева замисао је била да у меч са Новосађанима уђе чак са тројицом нападача, "ултра офанзивно" – како би он рекао. Међутим, то је била погрешна тактика. Једноставно Тејго, Адиа и Шћеповић нису могли да пробију чврст бедем Новосађана, пре свега захваљујући изванредном штоперском тандему Мојсов–Трајковић, који је деловао као швајцарски сат потпомогнут у највећем делу сјајним Вулићевићем и расположеним голманом Бркићем.
Новосађани су први припретили у 7. минуту преко брзоногог Бране Илића. Штопер Мојсов је сјајно извео лопту и онда у неуспелој офсајд позицији омалени Илић се пробио као шило, шутирао, а голман Стојковић сјајно интервенисао. Партизанов средњи ред био је безвољан, безидејан, једноставно није успевао никако да састави добру акцију, а млади Миљковић деловао је веома несигурно. У мршавом првом полувремену, бар што се Партизана тиче, публика је показала незадовољство. Ако би се оцењивала игра домаћег тима после првог дела ретко ко би добио прелазну оцену, а било је и оних који то нису заслужили. Игра испод сваког нивоа.
А онда, у другом полувремену, пошто је Тејго остао у свлачионици, Партизан је кренуо одлучније са Шћеповићем и Адиом у самом шпицу напада. У 57. минуту Адиа и Шћеповић су добро комбиновали, да би лопта дошла до Илића, уследио је шут ка голу Бркића, голман Војводине је најпре добро интервенисао, лопта му је прошла испод руку и кренула ка небрањеној мрежи, међутим, сјајни Вулићевић је са саме гол линије избацује и спашава свој гол. Који минут касније Петровић је опробао свој ударац а исто то учинио је и у 62. минуту, али је голман Новосађана још једном сјајно интервенисао.
И онда, када је Партизан био у пуном налету снаге, Војводина стиже до гола. Сјајно је Мирослав Вулићевић продро по десној страни, затим упутио још бољи центаршут у петерац "црно-белих" а опасни Оумару је уклизао и убацио лопту у небрањену мрежу. Тек тада настају Партизанове танталове муке, жеља за изједначењем али се ређају грешке да би на крају Војводина из Хумске однела сва три бода, чиме је још више закомпликовала завршницу шампионата. Новосађани ће 11. маја поново доћи у Хумску на финале Купа са ореолом тима који зна шта жели и шта хоће.
Да је Станојевић могао другачије да састави тим – могао је. Да је било и спремних и спретних играча – било је, али његов је избор и кад се добија и кад се побеђује.
Стадион Партизана. Гледалаца: 15.000. Судија: Данило Грујић (Ниш) 8. Стрелац: Абубакар Оумару у 77. минуту. Жути картони: Крстајић, Шћеповић, Адиа (Партизан), Павловић, Лазетић, Илић (Војводина).
ПАРТИЗАН: Стојковић 6, Миљковић 5,5 (од 80. Вукић 5,5), Лазевски 6, Савић 7, Крстајић 6,5, Петровић 7, Смиљанић 6, Илић 6, Шћеповић 6, Адиа 6 (од 61. Илиев 6), Тејго 5,5 (од 46. Томић 6).
ВОЈВОДИНА: Бркић 7, Вуличевић 8, Павловић 6,5, Медојевић 6 (од 70. Стевановић 7), Мојсов 7,5, Трајковић 7,5, Лазетић 7, Тумбасевић 6,5, Меребашвили 6 (од 60. Митошевић 7), Илић 7, Оумару 7,5 (од 79. Катаи –).
Играч утакмице: Мирослав Вулићевић (Војводина).
Драган Тодоровић
--------------------------------------------------
Станојевић: Имамо ситних проблема
Тренер првака признао да баш све не штима у његовом тиму и сматра да његова екипа није заслужила пораз. – Хладнокрвни Милинковић
Зоран Милинковић је деловао веома хладнокрвно и потпуно опуштено као да његов тим није извојевао важну победу у дербију. Милинковић је чврсто остао на земљи доказујући да је стрпљивим радом и добром селекцијом Војводина стигла до заслуженог успеха.
– Дерби је испунио сва очекивања, био је борбен, а ми смо заслужено победили. Били смо чврсти у дефанзиви и сада идемо корак по корак – причао је мирним тоном Милинковић београдским новинарима.
С друге стране његов колега Александар Станојевић деловао је веома нервозно и нерасположено:
– Сматрам да смо незаслужено изгубили, у најмању руку требали смо да освојимо бар бод. У другом полувремену смо доминирали. Честитам Војводини на победили али идемо даље, нећемо стати. Фалила нам је концентрација. Имамо одређених проблема, ту пре свега мислим на Тејга и Адиу, али ћемо и тај проблем решити – казао је Станојевић.
Одмах после утакмице извршена је допинг контрола. Из Партизана на допингу су били Тејго и Бабовић, а код Војводине Медојевић и Вулићевић.
Драган Тодоровић
-----------------------------------------------------
Адиjа једва изашао са терена
Доминик Адиа није могао да верује да му је тренер Станојевић спремио замену па се нашао у чуду када је уместо њега на терен требао да уђе Ивица Илиев. Адиjа је тешка срца напустио игралиште, додуше "уз помоћ" Милана Смиљанића, који га је добрих педесетак метара вукао за рукав да што пре напусти терен. Пошто је напустио игралиште Адиjа се одмах упутио ка свлачионици а друштво му је правио Принц Тејго.
Д. Т.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


