Надал је најјачи на шљаци, али...
Оран и чио после три недеље паузе и радостан што ће играти на омиљеном турниру у Београду, Новак Ђоковић је најавио одличну забаву на „Србија опену”. Наравно, резултат није у другом плану, други тенисер света има намеру да настави тамо где је стао, да броји од 24...
– Не размишљам о рекордима, то није приоритет, иако сам срећан због низа победа. Моја амбиција је да ове сезоне освојим још један „грен-слем” турнир и да будем кандидат за прво место. Гледао сам неке мечеве у Моте Карлу и јасно је да је Надал и даље супериоран на шљаци, међутим, сада имам више вере у себе и могу да победим било кога. Раније нисам могао да издржим психолошки против Надала и Федерера. Сада имам стабилност и одличан тим око себе – рекао је Новак Ђоковић у разговору с новинарима.
Једна коцкица у мозаику успеха била је и ангажовање стручњака за исхрану, а сарадња са доктором Четојевићем показала се као пун погодак.
– Имао сам у прошлости доста проблема са алергијом, а узрок је био глутен ког има у хлебу и свим врстама теста. Сада је то иза мене. Регулисао сам исхрану, полако се ослобађам старих навика. Ослабио сам, али добио на брзини и поправио кретање – задовољан је Ђоковић.
Посебно га радује што ће провести неколико незаборавних дана са другарима с којима је освојио Дејвис куп. Забаве ће бити на претек, њихових чувених доскочица и скечева. Ако на терену све буде ишло по „костуру” турнира, у финалу би Ђоковић требало да се састане с Виктором Троицким, другим носиоцем, који већ има једну „победу” и то ону у 140. фудбалском дербију.
– Честитао сам Виктору победу Партизана, додуше, тешког срца. Они су тренутно бољи, али још се надам да можемо да освојимо титулу – тешио се звездаш Ђоковић.
М. С.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


