Среда, 08.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Никола Стевановић и Боровчанин оптимисти

Никола Стевановић и Боровчанин оптимисти
Уверен да ће у Београду сачувати шампионски појас: Никола Стевановић

У Београду су јуче одржане две конференције за новинаре, поводом предстојећих ревија професионалног бокса у СЦ „Шумице” у Београду (20. мај) и у бањалучком „Борику” (11. јун). Млади Београђанин Никола Стевановић (23), у главном граду Србије ће бранити ИБФ Интерконтиненталну титулу у полусредњој категорији, а ривал ће му бити шест година старији непоражени Италијан Стефано Кастелучи. Промотор и Стевановићев менаџер Љубиша Игњатовић, иначе бивши боксер Партизана, најавио је да ће овај меч бити директно преношен на РТС-у. У уводним борбама ће наступити боксери Игњатовићевог кампа „ЧИП”: доскорашњи омладински првак света Стефан Стевановић, Милан Костић и Милорад Жижић (Црна Гора), који ће се борити против ривала из Хрватске.

– Зхваљујући Скупштини града Београда и Министарству спорта Владе Србије, успели смо да обезбедимо средства за боксерски спектакл, у коме очекујемо да ће Никола Стевановић наставити победнички низ. Убеђен сам и да ће се до краја године борити за титулу светског шампиона – казао је Игњатовић.

Никола Стевановић (23) је до сада остварио 21. победу (7 нокаутом) и претрпео је један пораз, док је биланс шест година старијег Кастелучија – 18 победа (9 нокаутом). Супервизор ће бити Американац Линдзи Такер, председник Комисије за шампионе ИБФ-а. Игњатовић је најавио да ће тројица његових боксера (С. Стевановић, Костић и Жижић) учествовати и на боксерској приредби у Бечу, 2. јула. Пред великим бројем представника медија у хотелу „Унион”, старији од браће Стевановић је рекао да је уверен да ће, пред верним навијачима у пуној дворани „Шумице”, одбранити шампионски појас.

(/slika2)Нешто раније, новинарима су се у хотелу „Хајат” обратили веома амбициозни челници кампа „Бали-Балкан” из Земуна, председник Мартин Ровчанин и потпредседник Дарко Поповида, као и наш тренутно најпознатији боксер Ненад Боровчанин. Они су заједно, уз подршку тенисера Илије Бозољца, најавили меч за ВБО првака Европе у лакотешкој категорији у Бањалуци, у коме ће се Боровчанин борити против опасног Бугарина Константина Семерџијева. Ова манифестација одржава се под покровитељством Владе и председника Републике Српске Милорада Додика, а поред Попиводе копромотор ће бити Синиша Вукојчић. У уводним борбама ће се појавити узданице кампа „Бали-Балкан” Милан Пиперски и новајлија Богдан Митић. Боровчанин је забележио 27 победа у исто толико мечева.

– Напорно се припремам за овај изузетно важан меч и сигуран сам да ћу тријумфовати. Потом следи напад на светску круну – рекао је Боровчанин, који је неколико пута био учесник уводних борби на великим боксерским спектаклима у Немачкој, када су главне звезде били актуелни шампиони света у тешкој категорији, браћа Виталиј и Владимир Кличко из Украјине.

Л. Делић

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.