„Улице Балкана” у ритму џеза
Концерт Владе Маричића и пријатеља одржан је у дворани Дома синдиката. Промоција новог албума „Улице Балкана” овог џез пијанисте уједно је била и прослава 15 година рада Спортске академије, главног покровитеља концерта. Директор академије Александар Лукман обратио се присутнима пре почетка свирке и пожелео им леп провод.
Композицијом „Мали Париз” започео је концерт групе музичара, међу којима су и виолинисткиња Душица Младеновић, гитариста Петар Радмиловић и басиста Бата Божанић. Уследила је песма „Дорћолско свитање”, посвећена Београду, у којој је специјални гост из Бугарске Теодоси Спасов свирао кавал, инструмент сличан флаути. Етнопевачица Биља Крстић и фрулаш Бора Дугић такође су својим наступом „загрејали” атмосферу у дворани.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


