Живот "кума соула"
Ових дана јавност у Америци поклања велику пажњу причи да ће ускоро почети снимање филма о легендарном музичару и "куму соула" Џејмсу Баруну.
После неколико недеља нагађања појавила се незванична информација да ће биографија Џејмса Брауна бити екранизована и да су продуценти донели одлуку да лик чувеног певача тумачи Ашер, тренутно једна од највећих звезда R&B музике.
Да ће можда доћи до снимања наговестио је и Ашер који је, по свему судећи, очекивао да га продуценти позову да тумачи Брауна.
Пре неколико недеља у једном интервјуу овај музичар из Атланте изјавио је да би му представљало велику част да на великом екрану игра човека који је музички обележио другу половину 20. века.
У филму би у једној од улога требало да се појави и певачица групе "Блек ајд пис" Стејси Фергусон која би, према најавама, тумачила једну од Браунове четири супруге. О томе колико је свима значајан будући пројекат говори податак да је продуцентска кућа "Парамаунт" сценарио за филм дуго држала у тајности и да се готово ништа није знало о причи и глумцима. Упућени кажу да је то због бојазни да би људи из других великих филмских компанија могли да откупе сценарио. Вест да ће филм бити сниман изгледа да је непланирано "процурела", а да је пројекат тек у повоју говори и податак да још увек није одређен редитељ. Без обзира на то, пре неколико дана менаџер Џејмса Брауна Супер Френк изјавио је да је "кум соула" истинска легенда нашег времена и веома је узбуђен што ће бити снимљен филм према његовој животној причи.
Занимљиво је да се Ашер у последњих неколико месеци у потпуности посветио глуми, а недавно је био на аудицији за једну од главних улога у мјузиклу "Чикаго" који се спрема на Бродвеју. Но, продуценти представе нису задовољни чињеницом да ће Ашер играти на филму, јер би, уколико добије улогу, то могло да угрози извођење мјузикла.
Управо ту почињу проблеми везани за снимање филма, а да није све идеално може се видети на неким америчким интернет сајтовима на којима пишу новинари који познају Брауна и који нису оптимисти да ће до снимања доћи. Наиме, многи од њих не могу да поверују да ће једну од улога добити Стејси Фергусон. Новинарка Сајмон Смолс, која је дугогодишњи биограф Џејмса Брауна, сматра да Ашер није требало да се оглашава у јавности док све не буде коначно договорено. Она наводи да до пре неки дан није чула да ће филм о Брауну бити сниман и да се са певачем чула претходних дана и да јој ништа није рекао.
Исто мишљење има Кару Данијелс, новинар часописа "AOL Black Voices", који тврди да овој причи не би требало давати превелики значај док "Парамаунт" званично не објави да је почело снимање. Данијелс мисли да је реч само о доброј реклами за све актере који се заправо уопште не подносе.
– Ашер да глуму Џејмса? Па то је смешно – каже Данијелс у свом коментару.
Било или не било филма, изгледа да је постигнут ефекат . Рекламу су добили и Ашер и Џејмс Браун и кућа "Парамаунт" којој у последње време не цветају руже.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


