Слешов енергични шоу
Славни британско-амерички гитариста Слеш одржао је синоћ, први пут у каријери, концерт у Београду. За разлику од његовог бившег колеге Ексла Роуза, који је пре мање од годину дана, са новом поставом групе „Guns `n` Roses“ наступио у крцатој Београдској арени, за Слешову свирку није владало толико интересовање, па је у „преграђеној“ дворани било нешто мање од 5.000 људи.
Но, сви они који су присуствовали овом енергичном рокенрол шоуу, нарочито они који су се нагурали у прве редове, били су одушевљени, а и ретко ко на трибинама је остао на својим местима када су музичари ступили на бину.
Било је и оних који су толики поштоваоци „лика и дела“ овог гитаристе да су дошли са транспарентима, или су потпуно „скинули“ Слешов имиџ. Он се, наравно, појавио сав у црном, са неизбежним шеширом и наочарима за сунце које му није падало на памет да скине током два сата и 15 минута, колико је концерт трајао.
Иако је у Београд дошао у оквиру турнеје на којој представља свој први соло албум „Slash“, објављен прошле године, он је, заједно са пратећим бендом састављеним од још тројице музичара и певача Мајлса Кенедија, свирао понајмање песама са ове плоче. И публика је најбоље реаговала управо на нумере његових бивших састава „Велвет риволвер“, „Снејкпит“ и, нарочито, „Guns `n` Roses“.
Готово сву комуникацију са публиком препустио је певачу Мајлсу Кенедију, бивајући задовољан искључиво својом гитаром, али Слеш је, ипак, у једном моменту одлучио да се обрати обожаваоцима речима: „Здраво, Београде, како сте? Први пут смо овде и хвала вам на дивној добродошлици. Много тога доброг смо вам спремили за вечерас“, што је, наравно, изазвало огроман аплауз.
Слеш за себе воли да каже да је просечан гитариста, иако се на готово свим листама најбољих инструменталиста налази у врху, али синоћна свирка демантовала је сву његову скромност. Готово свака нумера била је „прожета“ или окончана његовим гитарским солом, а сви присутни у Арени уживали су у његовим мајсторијама на овом инструменту. Кад год би се приближио ивици сцене, обожаваоци у првим редовима били су у трансу, а општи грабеж дешавао се сваки пут када би бацио покоју трзалицу међу обожаваоце.
Чула је публика песме попут „MeanBone“, „NightTrain“, „CivilWar“, „DrAlibi“, а велико изненађење било је извођење легендарне теме из филма „Кум“, којој је Слеш, наравно, дао свој печат, као и део из Вивалдијевог „Пролећа“, за које је побрао овације присутних. Међутим, на убедљиво најбољу реакцију наишле су чувене песме „Ганса“ – „Patience“, када су у публици „радили“ упаљачи и мобилни телефони, или „SweetChildOMine“, када су готово сви у Арени скакали и певали углас са бендом. Овом песмом је и завршен званичан део концерта, међутим Београђанима то није било довољно, па је уследио бис. И још три песме, од којих је последња опет била велики хит „Ганса“ – „ParadiseCity“, када се тресла цела дворана. Уз салве аплауза, музичари су отишли са бине, обећавши поновни сусрет са „фантастичном публиком у Београду“!
Ј. К.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


