Американке у полуфиналу боље од Српкиња
МАКАО - Женска одбојкашка репрезентација Србије није успела да се пласира у финале Гран прија, пошто је данас у полуфиналу изгубила од селекције САД са 3:0 (25:22, 25:20, 25:21).
Иако су у првој фази такмичења биле боље од Американки, у полуфиналу није било дилеме око победника, па је ривал славио после 78 минута борбе.
У нашем тиму Јована Бракочевић освојила је 19, а Сања Малагурски 16 поена.
Србија ће сутра од 7 часова у мечу за треће место играти против Русије, која је у првом полуфиналу изгубила од Бразила са 3:0.
Терзић и одбојкашице задовољни, упркос поразу
Селектор женске одбојкашке репрезентације Србије, Зоран Терзић рекао је да је задовољан наступом његове екипе у поразу од САД у полуфиналу Гран прија, али да је ривал показао зашто је фаворит.
„После ове утакмице могу да кажем да сам више него задовољан игром, односом, понашањем, мотивацијом. Одиграли смо врло добру утакмицу са прегршт добрих поена, дизали смо халу на ноге. Ово је у овом тренутку можда нас максимум”, рекао је Терзић после пораза од 3:0.
„Наравно да су неке ствари могле да буду и боље, али смо одиграли добру утакмицу. Америка је била боља, били су фаворити, имају фантастичну екипу. Честитам им, добили су нас без иједне мрље”, рекао је селектор Србије.
Србију сутра ујутру очекује нови дуел са Русијом, а Терзић је оценио да ће његова екипа у том мечу имати више шанси него данас.
Капитен Јелена Николић оценила је да је утакмица била боља него што то резултат показује.
„Јесте да је било 3:0, али то није тако убедљиво као што делује. У сваком сету смо могли да реализујемо једну-две лопте више да смо можда биле концентрисаније. Америка је још једном потврдила да је заслужено једна од три најбоље репрезентације на свету”, рекла је Николићева.
„Не знам више који пут играмо са Русијом, али сутра је важније, јер бисмо победом освојили брознану медаљу, што није мала ствар”, додала је она.
Маја Огњеновић сложила се са оценом да је екипа боље играла него што то резултат показује.
„Имали смо више грешака него у претходне две утакмице, али смо чак и са толико грешака биле близу. Утакмица је била уједначена, стизале смо и разлике од три-четири поена. Немамо времена да размишљамо о поразу, од раног јутра играмо са Русијом. Надам се да ћемо гран при завршити на најбољи начин, а то је победа”, рекла је Огњеновићева.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


