Петак, 03.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Селектор Петровић на мукама

Селектор Петровић на мукама

Десет дана пред дуел са Италијом у Београду, односно две недеље уочи последње утакмице у квалификацијама за ЕВРО 2012. против Словеније у Марибору, селектор наших фудбалера Владимир Петровић је на великим мукама и нема превише разлога за оптимизам. Кључни репрезентативци су далеко од праве форме, а неопходно је освојити три бода, која гарантују учешће у доигравању.

Још пре септембарских квалификационих сусрета са Северном Ирском и Фарским Острвима понављао је популарни „Пижон” да је најважније да фудбалери здрави дочекају битне мечеве. Стуб одбране Немања Видић због повреде листа пропустиће финиш квалификација, као и Милан Бишевац којем је „страдала” тетива. Капитен Дејан Станковић није ни отпутовао са Интером на мегдан московским „армејцима” у Лиги шампиона, али се очекује да ће ипак доћи у Стару Пазову на почетак припрема. И Гојко Качар је због повреде пропустио „српски дерби” у „Бундеслиги” у којем је његов Хамбург са Слободаном Рајковићем у тиму забележио прву победу у првенству и то као гост против Штутгарта Здравка Кузмановића (2:1). Иначе, Кузмановић је заслужан за вођство „шваба”, пошто је након његовог ударца Чех Дробни кратко одбио лопту, а Аустријанац Харник је лако спровео у мрежу. Невен Суботић је учествовао у победи „милионера” у гостима против свог бившег клуба Мајнца (2:1).

Од наших „Енглеза” само је Бранислав Ивановић одиграо свих 90 минута за Челзи. Ненад Милијаш се, нажалост, „усталио” на клупи Вулверхемптона, а она је почела да жуља и Радосава Петровића у Блекбурну. И Александар Коларов је са истог места гледао победу свог тима против Евертона. Међутим, он није споран, пошто га тренер Манчини одмара за важније утакмице.

Иван Обрадовић није у комбинацијама Мексиканца Хавијера Агвиреа тренера Сарагосе. Милан Јовановић је пропустио победу Андерлехта против Бершота 3:2. Ни Адем Љајић, ни Љубомир Фејса нису били међу 18 у мечевима Фиорентине, односно Олимпијакоса. Марко Пантелић је седео на клупи, баш као и Бошко Јанковић у Ђенови.

Бојан Јоргачевић је три пута капитулирао, али је Ган ипак славио у гостима против Сент Трујдена с 4:3. Бојан Шаранов није имао превише посла у тријумфу Макабија у Хаифи над Иронијем с 5:0. Жељко Бркић је био успешнији од Ненада Томовића, пошто је Сијена савладала Лече с 3:0.

Охрабрење селектору сигурно пружа повратак Николе Жигића, који је у последња два меча Бирмингема у финишу улазио с клупе. Милош Красић је голом донео бод Јувентусу и прво место на табели. Миралем Сулејмани је повратак у тим Ајакса обележио поготком у дербију против Твентеа (1:1).

Милош Нинковић је последњих пет минута био актер дербија украјинског првенства између Динама и Шахтјора (0:0). Зоран Тошић је играо 35 минута против Волге (3:1). Ранко Деспотовић (Урава) и Јован Дамјановић (Борац) су замењени у полувремену.

Душан Тадић наставља са запаженим ролама у дресу Гронингена. На гостовању Де Графшапу наместио је први гол, а у другом минуту надокнаде другог дела постигао и победоносни (3:2).

----------------------------------------------

Ц група

ИТАЛИЈА

8

7

1

0

16:1

22

Србија

8

4

2

2

12:10

14

Естонија

9

4

1

4

13:13

13

Словенија

9

3

2

4

10:7

11

С. Ирска

8

2

3

3

8:8

9

Ф. Острва

10

1

1

8

6:26

4

Преостале утакмице: Србија – Италија, Северна Ирска – Естонија (7. октобра), Словенија – Србија, Италија – Северна Ирска (11. октобар).

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.