Станојевићева добитна комбинација
Најављивали су фудбалери и стручни штаб Војводине да ће наставити по прошлосезонском рецепту, када су оба пута у првенству савладали шампиона. Најављивали су победу и борбу за врх табеле. Међутим, стратег Партизана Александар Станојевић пронашао је добитну комбинацију и заслужено извукао „бинго” на новосадском „Карађорђу”, који на крају трке може да буде и пресудан за титулу. Првак је прекинуо пост у дуелима с „лалама” и заслужено однео сва три бода (2:1).
Одиграо је Станојевић, на изненађење многих, на карту младости и пружио прилику младим нападачима Лазару Марковићу и Марку Шћеповићу и они су максимално оправдали указано поверење. И то не само ефектним головима, него су представљали сталну опасност по противничку мрежу. Свакако, важна основа за то су њихове физичке предиспозиције, које су им омогућиле велику предност у односу на штоперски тандем домаћина Бранислав Трајковић – Лазар Мојсов. Основна превага у корист „црно-белих” била је управо у брзини младог нападачког тандема, који је лако претрчавао одбрану Новосађана. То се најбоље видело њиховим изласком, пошто је Партизан тада нагло пао.
Осим тактичког надмудривања тренера Вукићевића и Станојевића, гледаоци нису били у прилици да уживају у фудбалском спектаклу. Чари ове игре, нажалост, онемогућио је мајски инцидент у финалу Купа, који се још увек мотао по главама појединих актера на зеленом тепиху, али и публике. Било је и чарки и варница с обе стране, и на терену и на трибинама. Нервоза је учинила своје, па су неки фудбалери деловали смушено и без трунке концентрације.
Остаје и стара бољка: навијање које има за циљ да некога увреди а не да мотивише свој тим. Једни вичу „усташе, Мађари”, други кажу да „мрзе Београд”. Ако се сами не будемо бавили својим навијачима, Уефа је јасно ставила до знања да она хоће, што су на својој кожи осетили и наши највећи клубови и репрезентација.
Дерби је, дакле, само донекле оправдао очекивања. Захваљујући младим бисерима, четвороструки узастопни шампион јесте остварио циљ, али далеко од тога да је одстранио недостатке у игри. Напротив, појавио се још један: – лежерност у појединим моментима.
Војводина, с друге стране, има далеко више разлога за бригу. Дерби је потврдио да је, пре свега, на психолошком плану далеко од борбе за титулу. „Лале” су суочене са бројним проблемима. Шкрипи у свим деловима игре, па ће амбициозни тренер Вукићевић морати дебело да засуче рукаве не би ли их отклонио и тим вратио на жељени колосек.
Ђ. Смиљанић
-----------------------------------------------------------
Стојковић савладан после 430 минута
Партизан је у Новом Саду славио 30. пут у 69 првенствених сусрета. То му је у овој сезони пета победа у низу. Стојковић је након 430 минута вадио лопту из мреже. Лазар Марковић (Партизан) и Милан Бојовић (Војводина) постигли су треће голове у седам кола, док је Марку Шћеповићу (Партзан) ово првенац. Војводина је доживела први пораз ове сезоне.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


