Марко Видојковић: Памтићу у 2011.
Београдски писац Марко Видојковић (36) објавио је романе „Плес ситних демона”, „Ђаво је мој друг”, „Пикавци на плажи”, „Канџе”, „Све Црвенкапе су исте” и „Хоћу да ми се нешто лепо деси одмах”, као и збирку прича „Бог ти помого”. За роман „Канџе” добио је награде „Златни бестселер” и „Кочићево перо”, а за „Све Црвенкапе су исте” „Виталов” златни сунцокрет за књигу године 2006.Ево по чему ће Видојковић памтити протеклу годину.
ДОГАЂАЈ ГОДИНЕ
Убиство Муамера ел Гадафија, једног од последњих симбола 20. века. Диктатора кога смо, реално, испалили, јер он није признао Косово, а ми смо, још за његовог живота, признали „Либијски национални савет”. Овим путем му се извињавам.
ПРОМАШАЈ ГОДИНЕ
Промашај деценије– увођење евра, само што се то тек у овој години јасно показало. Банкарска замка у коју је упао цео један континент полако улази у трагичан расплет.
ДОМАЋА ЛИЧНОСТ ГОДИНЕ
Новак Ђоковић, који се попео на кров света у једном од најзахтевнијих спортова и тамо наставља да доминира и у нареднојгодини, скоро сам сасвим сигуран.
СТРАНА ЛИЧНОСТ ГОДИНЕ
Ангела Меркел – Доминантнији део двојца без кормилара Меркел–Саркози, жена која је, захваљујући немачкој репутацији из прошлог века, постала симбол могућег замандаљивања катанца на пројекат под називом „Европска унија”.
ПЕСМА ИЛИ АЛБУМ ГОДИНЕ
Blaya Dub Playa, албум „Златан зуб” – зато што је то земунски грајм дабстеп данс трио фантастикус
КОНЦЕРТ ГОДИНЕ
„Bad religion” на „Егзиту” – зато што сам тако прославио двадесет година откако их слушам.
ФИЛМ ГОДИНЕ
„Парада” – зато што је Срђан Драгојевић једини српски редитељ који уме да напуни биоскоп, што је невероватан подухват, а имали смо среће да се то десило у 2011.
ФЕЈСБУК ИЛИ ТВИТЕР
Фејсбук – јер на Твитеру стално мораш да се правиш паметан, а јако мало тога добијаш заузврат.
ШТА ЋЕ ОБЕЛЕЖИТИ 2012?
Хаос.
Учествујте у нашој анкети о 2011. Ваше утиске и фаворите у наведеним категоријама, уз образложење зашто, пошаљите мејлом на адресу [email protected], или писмомна адресу Политика (за Спектар), Македонска 29, Београд.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


