Недеља, 28.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Партизанов дуг пет милиона евра

Партизанов дуг пет милиона евра

Шампион је жестоко уздрман и у овом тренутку неизвесно је с каквим ће се последицама извући из нокдауна. Уместо да у миру сумирају резултате још једне календарске године у којој су наставили с доминацијом на домаћој сцени и извуку поуке из неславне елиминације из европских клупских такмичења у Фудбалском клубу Партизан се разбуктао рат између Управе (Ђурић) и спортског сектора (Крстајић).

Председник Драган Ђурић је поново „прозвао” спортског директора Младена Крстајића и тренера Александра Станојевића да су главни кривци за то што црно-бели нису ушли у Лигу шампиона (испали у дуелима с Генком) и Лигу Европе (против Шамрока). Доскорашњи капитен је прекјуче отворио душу и јавно изрекао много тога негативног о чему се месецима ћутало зарад мира у кући. При том поставио је и неколико питања,углавном финансијске природе, која су бар за сада без одговора.

Нико у Хумској не жели да саопшти да ли најуспешнији српски клуб од осамостаљења наше државе (четири освојене титуле и три купа) успешно послује или је и колико у губицима. Први човек клуба је најпре говорио да је Партизан финансијски стабилан клуб, а сада је променио плочу изјавама да пара, ипак, нема.

Новац је табу-тема, али незванично помињу се бројна мања и већа дуговања клубовима.

Има и оних који тврде да мањак у шампионовој каси досеже и до четири, па чак и пет милиона евра. По кулоарима се прича и да су црно-бели дужни „ситне суме новца” многим нашим малим клубовима из којих су доводили талентоване дечаке и тако све до суперлигаша…

Спортски директор Крстајић је запитао и где је 15 милиона евра од учешћа у Лиги шампиона у сезони 2010–2011. Шушка се да ни динар од те суме није ушао у клуб. Мада је председник Ђурић изјавио да су исплаћене све принадлежности запосленима, онима у Радној заједници и Омладинској школи „недостају” по две-три плате. Обећао је и „топлу зиму на плус десет”, али вероватно није слутио да ће врелина достићи тачку усијања.

Лако је израчунати да су у Хумској од продаје играча летос зарадили 21,1 милион евра (рачунајући и недавни одлазак Јованчића у јужнокорејски Сеонгнам), као и да су за довођење нових утрошили нешто више од три милиона. Није виша математика срачунати да је разлика скоро 18 милиона евра. Јасно је да клубови једни другима новац исплаћују у ратама, па је вероватно то и разлог због којег Крстајић у свом обраћању није причао и о овој суми.

Сада се с нестрпљењем очекује седница Управног одбора, која би требало да се одржи у понедељак. Међутим, нико не зна да ли је она и заказана и не жели да саопшти њену сатницу и дневни ред.

Неизвесно је и да ли ће на њој бити нешто решено или ће се раскол пролонгирати до Скупштине клуба, која је планирана кроз нешто више од месец дана. Ипак, након последњих догађаја јасно је да овако даље не може. Јаз је превелики, тако да ће једна од зараћених страна морати да призна пораз и напусти клуб. Даља сарадња макар и ради мира у кући, како рече Крстајић, није реална.

------------------------------------------------------------------------

Без сусрета председника и спортског директора

Председник Партизана Драган Ђурић се вратио са службеног пута. Није се огласио поводом изјава и оптужби спортског директора Младена Крстајића.

Први човек црно-белих је, како сазнајемо, најављивао разговор. На питање да ли је састанак одржан Крстајић је кратко одговорио:

– Не. Све је по старом.

Потврда диктатуре

Получасовни монолог Младена Крстајића пред представницима медија није забележен на званичном сајту клуба, а нема га ни на Радију „Музика и Партизан” (МиП). По његовом мишљењу то је само још један доказ изреченог, па је јуче у ходнику новинарима поводом тога одговорио:

– Рекао сам да у Партизану влада диктатура. Ово је само њена потврда.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.