Уторак, 23.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Пешић: Дерби је ружна прича

Пешић: Дерби је ружна прича
Вратити дерби онима којима највише припада: Светислав Пешић (Фото В. Марковић)

Што се исхода 206. кошаркашког дербија тиче, Партизан је извојевао још једну лаку победу, али према речима тренера Црвене звезде Светислава Пешића, то је последње чему би се радовао. Још пре пар сезона када је предводио „црвено-беле” уверио се колико је деценијама грађено ривалство на спортским темељима доведено до апсурда одлуком да мечевима присуствују само навијачи домаћина, а антагонизам задире много дубље од навијачких група.

– Врло гласно кажем, дерби је постао ружна прича. Без обзира ко био домаћин, без навијача оба клуба, пуштања улазница у продају, то нема благе везе са спортом, приредбом која би требало да буде празник кошарке. Не пада ми на памет да сваљујем кривицу на било коју страну, али питам се ко то има право да ову светковину прогласи утакмицама „високог ризика” и ником ништа. Такође, како је могуће да у фудбалу на трибинама буду навијачи оба клуба, а у кошарци је то тема о којој нико и не говори – истакао је Пешић.

Покушао је, како каже, пре пар година када је први пут дошао у Звезду да нешто промени и тражио помоћ од колеге Вујошевића. Добио је одговор да су ствари кренуле рђавим током и да се ту ништа не може учинити. Ипак, Пешић нема намеру да одустане од борбе да се дербију врати некадашњи сјај и првенствена сврха.

– Био сам очигледно наиван, али волео бих да као тренер и човек кошарке дам допринос да се дерби врати онима којима највише припада – навијачима. Јасно је да ово једино клубови могу да рашчисте, уз помоћ спортских и друштвених институција. Свако од нас, чланова управа, играча и тренера мора да схвати да није он најважнији, као ни то ко ће да победи и освоји титулу. Оваквим понашањем ствара се поред спортске и друштвена штета, млади се од малих ногу уче нетрпељивости и нетолеранцији. Ми смо ту због људи који воле спорт, да дођу и уживају у кошарци. Крајње је време да престанемо да афирмишемо оне који на трибине не долазе из спортских побуда и који уживају у победи по сваку цену– упозорио је Пешић.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.