Понедељак, 22.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Лазовић јунак у утакмици преокрета

Лазовић јунак у утакмици преокрета
Звездина узданица у младој репрезентацији: Дарко Лазовић

Последњу утакмицу на припремама у Анталији Црвена звезда је почела изванредно – већ у 25. минуту је водила с 3:0! Први гол је пао у петом минуту. Миливојевића је у свом казненом простору оборио Валејев, а с беле тачке је прецизан био Лазовић (1:0).

Десет минута касније 2:0 и поново стрелац Лазовић. Он је с Микићем одиграо неколико дуплих пасова, а онда, са 12-13 метара, неодбрањиво пуцао у гол.

После тога је Кривбас заиграо оштрије, али му то није помогло. У 25. минуту је примио и трећи гол. После слободног ударца с леве стране Евандро је убацио лопту у шеснаестерац, Миливојевић ју је примио, ослободио се чувара и погодио мрежу поред стативе.

Изгледало је тада да је све решено. Не само што се тиче резултата, него и да Црвена звезда има тим с којим ће почети пролећну сезону. Међутим, у последњим тренуцима првог полувремена Украјинци су постигли гол. Из слободног ударца са 17 метара Бартулович је пронашао рупу у „живом зиду”, па је тај погодак вратио наду Кривбасу.

Звезда је у првом полувремену брзо постигла три гола, али их је у другом још брже примила – за само десет минута. Тек што је лопта кренула са центра – 3:2! Стрелац је био Лисенко, који је умакао пажњи Звездине одбране и са осам метара затресао мрежу.

„Црвено-бели” су тада изгубили галву, што су Украјинци искористили. У 53. минуту Јеслинек је између двојице Звездиних играча лопту убачену са десне стране послао у гол. Два минута касније потпуни преокрет – 4:3 за Кривбас. После центаршута с леве стране код даље стативе је потпуно сам остао Антонов, па му није било тешко да са два метра главом пошаље лопту у мрежу.

И када је све изгледало изгубљено Црвена звезда је начинила преокрет. Просинечки је увођењем Кадуа и Перовића пробудио екипу. У 68. минуту поново је Миливојевић оборен у казненом простору Украјинаца, а са беле тачке је опет успешан био Лазовић.

После тога је уследила бескомпромисна борба из које је Црвена звезда изишла као победник. Стрелац је поново био Лазовић. Два минута пре краја је с ивице шеснаестерца матирао украјински тим – 5:4 (3:1).

Тако су „црвено-бели” уздигнуте главе завршили ову необичну утакмицу. Јесте да на припремама резултат није у првом плану, али је велика ствар да се не потоне кад се истопи онако велико вођство, него се нађе снаге да се савлада осокољени противник. Разуме се, ово је и прилика да се извуку поуке како се грешке не би понављале.

– Има овде простора за дубљу анализу, али то ћу оставити за свлачионицу. Нисам ни помислио да, рачунајући и крај првог полувремена, за 12 минута можемо да примимо четири гола, – признао је Просинечки. – У тим тренуцима наша концентрација и поставка на терену су били заиста очајни. Ипак, прибрали смо се, освојили лопту, вратили се у утакмицу и на крају и победили.

Игралиште: хотела „Калиста”. Судија: Шчербаков (Белорусија). Стрелци: 1:0 Лазовић из пенала (5), 2:0 Лазовић (15), 3:0 Миливојевић (25), 3:1 Бартулович (45), 3:2 Лисенко (46), 3:3 Јеслинек (53), 3:4 Антонов (55), 4:4 Лазовић (68), 5:4 Лазовић (88).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бајковић, Микић, Максимовић, Тошић, Младеновић (Петковић), Мијаиловић (Каду), Евандро, Миливојевић, Лазовић, Милуновић (Перовић), Борха. Тренер: Просинечки.

КРИВБАС: Штањко, Сердјук, Васиљев, Фјодоров (Матић), Федорчук, Валејев (Канкава), Јеслинек, Бартуловић (Љопа), Лисенко, Антонов (Јаколиш), Костишин. Тренер: Трошкин.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.