И по „бабу” и по прописима
Рукометни клуб Црвена звезда избегао је да му и четврти пут ове сезоне буду одузети бодови због дугова према шесторици бивших играча и тако стигне на корак од избацивања из Меркур осигурање суперлиге, плативши оно што се тражило. Садашњим, младим играчима „црвено-белих”, преостаје да у финишу првенства освоје бодове који би спречили испадање на терену, а управа клуба сматра да може да се избори да шест одузетих буде враћено и тако отворена могућност да се изађе у Европу.
Случај који је у протеклом периоду потресао домаће такмичење, можда више није „на дневном реду”, али остају речи новог председника Звезде Игора Бутулије, који и даље тврди да је иза експедитивности Рукометног савеза Србије стајала жеља да се спречи подизање трофејног клуба и његовим елиминисањем из елите створе услови да други тимови покупе перјанице једне, после дужег времена формиране, талентоване генерације.
Некадашњи ас је изјавио да су играчи наговарани да уцењују клуб, како се појединци из рукометне организације у свом раду крију и иза овогодишњих успеха репрезентације, а избегавао је да наводи имена, јер нема и доказе. Ипак, можда није морао да се труди да ослика своје виђење „технологије” рада у РСС, објашњава како се неко игра са резултатима и историјом, да Звезда не води агресивну политику итд.
Дан пре него што су „црвено-бели” исплатили своје обавезе, о могућим решењима Војислав Андрић, директор „Суперице” који је спроводио одузимање бодова, у дневној спортској штампи дао је следећу изјаву: „Нека ми људи из РС Србије кажу да више не одузимам Звезди бодове и ја ћу престати то да радим. Дакле, нека се Бутулија састане са најодговорнијим људима Савеза и нека проба да постигне договор. Мени је најлакше да такав договор спроведем у дело”. А већ у одговору на следеће питање подсећа како „у решењу лепо пише” да се бодови одузимају уколико се не регулишу обавезе, да „служба је служба”, и „прописи морају да се поштују”.
Председник РСС Велимир Марјановић, двадесетак дана раније, после седнице Управног одбора Савеза којем се Звезда обратила за помоћ, на ту тему није оставио места контрадикцијама, него лепо рекао, „Не можемо ми да доносимо никакву одлуку јер је то противзаконито”. Но, сада када је са важне функције у РСС речено да је само потребно да „људи из Савеза” кажу шта се има чинити, између осталог тешко је веровати у досадашње приче о функционисању „ни по бабу ни по стричевима” и доследном спровођењу нормативних аката.
Зимус, само неколико дана после освајања сребрне медаље српских рукометаша на Европском првенству у нашој земљи, којом је прекинуто деценијско посртање спорта који има највише носилаца националних пензија, преко медија се водила расправа између челника РСС и главних звезда претходне велике генерације националног тима. Са једне стране се чуло како је РСС званично четврти савез на планети, са друге да се проблеми гурају под тепих и да имамо смешну лигу. Што се тога тиче, можда може и једно и друго...
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


