Србија прва у Хамамацуу
На турниру у Хамамацуу (Јапан), првом за Светску лигу, наши одбојкаши су заузели прво место. То је добра најава за олимпијске квалификације у Токију (1-10. јун).
Наша репрезентација је у последњем колу победила Јапан с 3:2 (22:25, 25:21, 25:27, 25:19, 15:12). Следеће одмеравање снага биће од 15. до 17. јуна у Санто Домингу (Доминикана), где ће Куба бити домаћин.
Могао је наш тим да освоји и сва три бода, али је домаћин добио трећи сет на разлику и повео с 2:1. То, ипак, није поколебало наше играче, који су, упркос силној жељи Јапанаца да пред својим навијачима остваре победу, преокренули резултат.
– Против екипа из Азије треба имати стрпљења. Ми нисмо тако почели, али, на срећу, на клупи имамо играче који су спремни за тако нешто и ја им од срца честитам за ово што су приказали, – казао је селектор Колаковић.
Дворана: Арена Хамамацу. Гледалаца: 2.500. Судије: Салталипи (Италија) и Донг (Јужна Кореја).
ЈАПАН: Абе, Сузуки, Јамамото 21, Агеба 4, Танабе, Мацумото 7, Јамамура 8, Фукузава 22, Ишиђима 10, Јонејама, Кошија 1, Кондох 4. Селектор: Уета.
СРБИЈА: Н. Ковачевић 4, У. Ковачевић 12, Јанић 4, Петковић 1, Станковић 10, Никић 11, Митић 3, Рашић, Атанасијевић 20, Старовић 10, Подрашчанин 10, Росић. Селектор: Колаковић.
----------------------------------------------
Куба успешнија од Русије
Резултати
Прво коло: Русија – Србија 3:2, Куба – Јапан 3:0. Друго коло: Србија – Куба 3:1, Русија – Јапан 3:2. Треће коло: Јапан – Србија 2:3, Куба – Русија 3:2.
Табела
|
Србија |
3 |
2 |
1 |
8:6 |
6 |
|
Куба |
3 |
2 |
1 |
7:5 |
5 |
|
Русија |
3 |
2 |
1 |
8:7 |
5 |
|
Јапан |
3 |
0 |
3 |
4:9 |
2 |
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


