Заз вечерас у Арени
Француска певачица Заз одржаће вечерас концерт у Београдској арени, а као специјални гости наступиће њени земљаци, популарни састав „Нувел ваг”.
Певачица, чије је право име Изабел Жефроа, стигла је у српску престоницу јуче у поподневним часовима, након чега се запутила на снимање емисије „Вече са Иваном Ивановићем” на ТВ Прва. Свратила је у Француски културни центар, након чега је била организована вечера у суседном француском ресторану „Молијер”. Како смо сазнали од организатора из „Авалон продукције”, млада и популарна певачица, као и чланови састава „Нувел ваг” врло су скромни и нису имали никакве специјалне захтеве.
Капије Београдске арене отварају се вечерас у 20 часова, а сат времена касније на сцену би требало да изађу „Нувел ваг”. Почетак наступа Заз очекује се око 22 сата.
Ово ће бити први концерт младе Францускиње у Београду, која је, подсетимо, прошлог лета наступила у Новом Саду, на Петроварадинској тврђави. Иако је првобитно спектакл француских извођача био заказан за отворени простор, на Калемегдану, због неповољне временске прогнозе премештен је у Арену.
Изабел Жефроа рођена је пре 32 године у француском граду Туру, а музиком је почела да се бави као клинка, интензивно слушајући Вивалдија, али и Бобија Ферина и Елу Фицџералд. Иако је била члан два бенда, прекретница за њену каријеру био је долазак у Париз 2006. У почетку се сналазила, певајући и свирајући на Монмартру, а када је 2010. објавила албум „Заз”, за кратко време стекла је велику популарност. Хит сингл „Je Veux”, са те плоче, није се скидао са радио-станица широм света.
Овенчана је признањем за најуспешнијег француског извођача у 2011, а занимљиво је да је и најпродаванији страни извођач у Србији у последњих шест месеци. У нашу земљу је дошла у оквиру светске турнеје на којој ће представити и нове песме, са другог албума који увелико спрема.
После мање од два месеца, чланови француског састава „Нувел ваг”, чији су творци Марк Колан и Оливије Либо, враћају се у Београд, како би се, како су признали, искупили публици за концерт у хали „Беко”. „Хтели смо да се вратимо стварно брзо. Невероватна београдска публика је то заслужила”, поручили су пре концерта.
Ј. К.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


