Барокна гозба
Без обзира на то што се концерт одвијао у малој и мрачној сали Битеф театра, ансамбл „Нимбус”, један од учесника „Нимбус фестивала 2012”, насловљеног „Барокна музичка гозба”, успео је већ првим тоновима да ослика оно што је уобичајен доживљај музике из тог периода. Полетне мелодије звучале су попут музичке подлоге за раскошан и отмен пикник у неком идиличном пасторалном пределу, музика коју трупа свира за племиће и целокупну дворску свиту који су изашли у природу да уживају у летњој вечери. Тонови су пролетали ваздухом лагано и брзо као свици. Већ другом композицијом, у тај призор је унесено наличје барока и све очитија меланхолија нота је, метафорички, пикник из угодног летњег сумрака, колико год он био дугачак, неприметно пренела у спарну и тешку ноћ.
Ансамбл „Нимбус” је настао пре три године. Четворо музичара окупљених у њему свирају на аутентичним барокним инструментима попут траверза и теорбе.На програму су им синоћ била дела Фалконијерија, Капзбергера, Кастела, Мараиса, Де Визеа, Фон Бибера, Ђемијанија, Хендла и Баха.
В. В.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


