Недеља, 28.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Дивац: Не разумем се у српску кошарку

Дивац: Не разумем се у српску кошарку
Дивац, Ерерос и Мартин у "Пиониру" (Фото Ж. Јовановић)

Пошто важи за легенду Партизана, Владе Дивац није могао да очекује лепши дочек у "Пиониру". Као саветник у стручном штабу Реала све време је седео на његовој клупи, тик уз Реалове великане Алберта Ерероса и Антонија Мартина. Упитан да каже нешто о амбијенту, похвалио је навијаче који су се само једном окомили на њега (било је ту и увреда, али се оне ваљда подразумевају!):

– Дај боже да се све утакмице код нас играју у оваквом амбијенту. Ово је право лице кошарке – рекао је Дивац непосредно пошто се испред Реалове свлачионице руковао и пољубио са Звездиним директором Игором Жежељом, са којим је имао жесток вербални окршај после крвопролића између навијача "црвено-белих" и жандармерије у последњем финалу домаће лиге.

Дивац је казао да је "Реал одиграо паметно а Звезда лоше", а о реваншу:

– Звезда може свакога да изненади, али није константна. Чињеница да је у Москви победила Химке за нас је довољно упозорење.

Упитан да ли прати збивања у српској кошарци и шта каже на неке "прозивке" да би бивши асови требало да се врате и среде ситуацију, одговорио је:

– Не разумем се у српску кошарку. Био сам већ у њој, али сам схватио да не могу да будем део нечега што не разумем. Док се ти људи не помере, нећемо се вратити. Не можемо ми да их терамо.

Као врхунац свог разочарања у домаћу кошарку још раније је навео "рат" прошлог јуна, за време финала Партизан – Звезда, када су се неки навијачи борили за живот:

– Не пратим нашу кошарку од тада. Учестале су ружне сцене уместо да све буде као вечерас. Морамо да кренемо од нуле, да радимо са децом, да се боримо против манипулација. Дошли смо до тога да овде има највише дроге у Европи...

О својој будућности:

– Моја будућност није у Мадриду, већ у Србији коју замишљам лепшу и бољу него што је сада.
Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.