Среда, 01.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Лица и истина у објективу

Лица и истина у објективу
Бранко Белић у Галерији РТС-а (Фото М. Величковић)

Монументална монографија под насловом „Лица”, иако има чак 700 страница и садржи више од 400 фотографија, представља само део опуса Бранка Белића, дугогодишњем фоторепортеру и уреднику фотографије у НИН-у.

Стотине познатих личности из културног и политичког животаовековечене су његовим објективом, а неки од тих портрета изложени су у Галерији РТС-а у Таковској 10, где је синоћ уприличена и промоција. О „Лицима” су говорили академик Матија Бећковић, Петар Арбутина, директор „Службеног гласника”, издавача монографије, и дизајнер  Слободан Машић.Суштину књиге и изложбе можда је најбоље сажео сам Бранко Белић: „Они са једним лицем најближи су истини”.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.