Партизан испустио велику шансу
У спектаклу који је надмашио епитет Евролигиног дербија кола, Партизанов нови тим је имао и напад за победу у 40. минуту и четири поена предности у продужетку, али је као слављеник изашао ЦСКА – 76:71 (14:13, 25:18, 10:15, 13:16, 14:9).
Овосезонска београдска премијера елитног такмичења подсетила је на славне европске дане „црно-белих” из претходне деценије и у игри коју су приказали они сада могу да траже надахнуће за даља искушења, но ни млади играчи српског шампиона ни њихових 7.000 навијача неће
лако заборавити испуштену велику прилику. Завршница „за Кецмана”, показала је колико Партизану недостаје искуство.
Овако, последњу акцију регуларног тока, завршавао је 20-годишњи Богдан Богдановић, статистички иначе најбољи појединац у домаћим редовима, који је успео да изгради себи позицију за шут, али лопта није хтела кроз обруч.
– Био је договор да шутира Богдановић. Талентован је, то ће се видети у будућности. Због повреде нам је недостајао Томас, који би квалитетно мењао Вестермана. Задовољан сам приказаним, можемо да будемо поносни. Није било довољно концентрације у нападу – изјавио је тренер Душко Вујошевић, који је у 15. минуту добио техничку грешку због тога што је крочио у терен приликом протеста.
У сјајном дефанзивном остварењу, ЦСКА је остао на само 23 поена у другом полувремену – у првих осам и по минута меча није убацио ниједан кош на постављену одбрану. Предводник у чувању коша био је Дејан Мусли, који је у дуелу са капитеном српске репрезентације Ненадом Крстићем, вратио статус велике наде српске кошарке.
Крстић и Милош Теодосић синоћ су у великом делу меча играли „у стилу” из националног дреса од летос, но у завршници су дали допринос тријумфу. „Плејмејкер” који је пре меча био суочен са увредама са трибина, од којих је „Пионир” подрхтавао, дао је кош и додатно слободно бацање за прелазак ЦСКА у вођство (70:69) које више није испустио.
У „храму кошарке” је ипак створен сјајан амбијент, при чему није било сукоба главнине Партизанових навијача, и групе од око 300 „забрањених” који су давали и подршку ЦСКА.
Дворана: „Пионир”. Гледалаца: 7.000. Судије: Артеага (Шпанија), Роча (Португалија), Фоуфис (Грчка).
Партизан МТС: Милутинов, Вестерман 15 (три „тројке”), Лучић 8 (1), Милосављевић 2, Богдановић 16 (1), Гагић 1, Мусли 8, Чакаревић 2, Ђекић, Гордон 8, Анђушић, Бертанс 11 (3).
ЦСКА: Теодосић 12 (1), Мицов, Џексон 5, Соколов, Крстић 9, Вимс 30 (2), Ерцег 9 (3), Воронцевич 3, Николас 2, Каун, Хријапа 6, Понкрашов.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


