Човић: Већ смо прваци
Финансијском и спортском рекапитулацијом на Малом Калемегдану је стављена тачка на календарску годину коју је председник Црвене звезде Небојша Човић оценио веома успешном. Од доласка нове управе направљен је велики помак на свим пољима. Дуг који је у тренутку закључења уговора о сарадњи између Звезде и ФМП-а износио око 15 милиона евра сведен је на 336.322,55, али без минуса у 2012. Човић је обелоданио и целокупно пословање клуба у периоду од 2001. до краја ове године.
Тако је за 12 година Звезда на име спонзорства и донаторства од државних предузећа добила 3.653,904 евра, што је 13,15 одсто од просечног буџета у овом периоду. Град Београд је учествовао у приходима са 1,58 одсто просечног годишњег буџета са 437,860 евра, а Министарство за спорт и остале спортске институције са 209,509 евра (0,75 одсто). У поменутом периоду клуб је на име пореза држави уплатио 3.013,498 евра, уз дуг од 1.930,95 евра из 2008,2009. и 2010. На име плата, накнада, топлог оброка, станарине, регреса, премија и превоза потрошено је 15.093,235 евра, или 54,33 одсто. Такође, од 6. јула 2012, Црвена звезда функционише искључиво преко свог рачуна и нема неизмирених обавеза.
– Желели смо да направимо неку врсту прегледа једног периода који је систем КК Црвена звезда прошао од 12.августа 2011. Намера је да будемо јасни и отворени у пословању, како у финансијско-економском, тако и у спортском делу – рекао је Човић.
Уз напомену да је у 2012. враћен и грб клуба који је дат у залог и наду да то више ником неће пасти на памет, председник Црвене звезде осврнуо се и на спортски аспект.
– Задовољни смо 2012. годином у којој смо значајно поправили резултат. Имали смо лош почетак сезоне, а пробаћемо да остваримо велике амбиције како у АБА лиги, домаћем купу, Еврокупу и Суперлиги. Имамо потпуно поверење у садашње играче и у стручни штаб, а видећемо да ли ће бити још појачања. Чека нас тежак период због борбе на више фронтова, али то смо тражили.
Председник „црвено-белих” нада се да Звезда неће бити још дуго само на врху новогодишње јелке.
– Сви смо нестрпљиви да и резултатски стигнемо до врха. Ове године ћемо пробати да то остваримо, али у спорту нико не може да гарантује трофеје осим оног ко намешта. Ми то свакако нисмо. Реално гледајући, ми смо већ прваци! Погледајте где се недавно налазила Звезда, пред стечајем, без играча, наде...
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


