Србија изгубила од Словеније, Шпанија следећи ривал
Пет и по минута пре краја водили смо са 30:27, али су у наредна три минута, после наивно добијеног искључења Жарка Шешума, Словенци преокренули на 32:30, што је и пресудило: Србија – Словенија 31:33 (16:19). Штета, јер победа је доносила Египат у осмини финала Светског првенства, а овако, идемо на једног од фаворита, домаћина Шпанију која нас је савладала на Олимпијским играма у Лондону. Тај меч се игра сутра у Сарагоси (19 ч). Шансе нам нису велике, јер чека нас „пакао“ у дворани „Принц Филип“ (10.800).
-Наивно смо изгубили – казао је после меча наш селектор Веселин Вуковић. – Имали смо једно, пре свега у одбрани лоше полувреме, где је најцрње то што су најискуснији играчи заказали. Договорили смо се на полувремену да уђемо са ротацијама у централни блок, од позиције два до пет. Доста смо поправили игру, стекли смопоуздање у нападу. Урош Митровић је покренуо бекове, односно нашу игру у нападу и узели смо пар лопти на комбиновану одбрану. Дошли смо у ситуацију да у 54. минуту имамо три гола разлике и најцрње од свега је то што сам од тима добио сигнал да најискуснији играчи остану на терену и приведу меч крају. То није била моја идеја. Испоштовао сам екипу и десило се то што се десило. Оставио сам их да би задовољили те своје сујете и да покажу шта могу и шта јесу.
У првом делу игре противник је играо много боље. Наш голман Иван Гајић, који већ годинама брани у словеначком Горењу, није могао да изађе на крај са Луком Звижејом и Мачковшеком. У већини ситуација није ни имао шанси, јер одбрана није добро затварала простор. Највише захваљујући Рајку Продановићу и Петру Ненадићу држали смо колико-толико корак, а његов пети гол, у 18. минуту (11:10), донео нам је последњу предност до пред крај меча.
Још у првом полувремену се видело да од играча више нећемо имати пуно вајде. А у таквој ситуацији казнио нас је на почетку другог полувремена Лука Звижеј, кад је повећао на 20:16.
Препород је наговестио Дарко Станић који је смогао снаге да заигра иако има болну повреду. За шест минута с њим на голу већ смо водили (22:21, Тоскић, 41. мин) а три минута касније први пут смо имали три гола више (25:22, Шешум, са играчем мање). Кад нас је Тоскић пет минута пре завршетка опет вратио на „плус три“ (30:27) изгледало је да нас ништа не може зауставити. А онда смо, за седамдесетак секунди, примили три гола с играчем мање (30:30) и тада се све распало.
Дворана: Принц Филип. Гледалаца: 2.000. Судије: Лејфсон и Палсон (Исланд). Седмерци: Србија 2 (2), Словенија 6 (4). Искључења: Србија 8 минута, Словенија 12.
СРБИЈА: Гајић, Драгаш, Шешум 2, Вујин 7, Никчевић 1, Тоскић 4, Станић М. Илић 2, Радивојевић, Продановић 6, Н. Илић, Вучковић, Митровић 2, Зеленовић 1, Станковић, Ненадић 6, Марсенић. Селектор: Вуковић.
СЛОВЕНИЈА: Прошт, Скубе 2, Безјак 3, Билбија, Доленц 2, Кавтичник 1, Добелшек, Шкоф, Бундало, М. Звижеј, Маргуц 2, Зорман 3, Габер 1, Мачковшек 6, Л. Звижеј 7, Гајић 6. Селектор: Денич.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


